Alternatywne wykonanie sufitu

 

Mając w planie remont lub wykończenie mieszkania lub innego dowolnego lokalu warto rozpatrzyć alternatywne dla tradycyjnych technologii rozwiązania. Na rynku budowlanym bardzo często pojawiają się nowości, które mogą zupełnie zmienić nasz punkt widzenia. Godnym polecenia rozwiązaniem na wykonanie bardzo estetycznego i ciekawego wizualnie sufitu są napinane na stelażach membrany. Jest to propozycja zarówno dla tradycjonalistów jak i dla osób odważnych ponieważ sufity napinane to bogactwo możliwości.

Atrakcyjne sufity napinane

sufit napinanyOstatnie lata to bardzo dynamiczny rozwój firm produkujących sufity napinane. W zasadzie w każdym zakątku kraju funkcjonuje jakaś bardzo dobra firma tej branży. Wniosek z tej obserwacji płynie tylko jeden, że sufit napinany cieszy się coraz większą popularnością wśród inwestorów. Warto przy tym nadmienić, że nie jest to tylko propozycja do domów i mieszkań. Sufity napinane są dedykowane również lokalom handlowym i gastronomicznym. Tym bardziej, że za ich powłoką można bardzo skutecznie ukryć wszystkie instalacje i mankamenty. Producenci sufitów napinanych wychodzą do klienta z bardzo bogatą ofertą produktową. Oprócz tego świadczą usługi doradcze i montażowe tak więc klient zainteresowany inwestycją w tą technologię otrzyma jak najbardziej fachową obsługę. Oferta producentów przeważnie zamyka się w kilkunastu podstawowych modelach na podstawie, których tworzone są wariacje zgodne z oczekiwaniami klienta. Wśród najpopularniejszych modeli oferowanych przez producentów są jednpowłokowe i jednokolorowe sufity matowe i z efektem lustrzanego odbicia. Niektórzy klienci zakupują sufity wielobarwne tzw. spawane łączące w sobie więcej niż jedną powłokę o innych barwach. Bardzo popularne są sufity z dowolnym nadrukiem lub typu gwieździste niebo gdzie na zadrukowanej w nocny nieboskłon powłoce umieszcza się dużą liczbę świecących światłowodów. Najefektowniejsze są właśnie sufity wzbogacone o specjalistyczne oświetlenie ledowe lub światłowodowe. Bazą do produkcji sufitów napinanych są specjalistyczne membrany z PVC, tkanin poliestrowych oraz tkanin satynowych.

Sufity napinane są jednymi z najefektowniejszych i jednocześnie najtrwalszych. Powłoki dostarczane do rodzimych producentów pochodzą od najlepszych światowych dostawców i są odporne na wilgoć oraz na urazy mechaniczne. Nie wymagają żadnych zabiegów naprawczych i innej ingerencji. Z całą pewnością potrafią diametralnie zmienić oblicze każdego lokalu bez względu na przeznaczenia. Warto zapoznać się z propozycjami bardzo licznych producentów.