Ale życie!

Auta dostawcze na wynajem

Firma, z którą miałem się spotkać mówi, że ma kontakt do bardzo dobrej firmy, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów. Nie znałem się na tej branży, ale miałem trochę pieniędzy do zainwestowania w nowe przedsiębiorstwa. Tym się właśnie zajmowałem, a rynek wypożyczalni mówiąc szczerze zaczął mnie coraz bardziej interesować. W Krakowie początkujących firm jest sporo, podobnie jak wypożyczalni, które dysponują zarówno jednym samochodem na wynajem, albo tymi, które posiadają ich kilkaset.

Biznes związany z wynajmem samochodów

wypożyczalnia dostawczych - krakówSamochody dostawcze są potrzebne w wielu branżach. Wiem na pewno, że jest to przyszłość. Tym bardziej teraz, jak małymi krokami dowiadujemy się o samochodach autonomicznych i elektrycznych. Czekam na to, aż któraś z wypożyczalni samochodów dostawczych będzie proponowała samochody działające na prąd, co na pewno z jednej strony utrudni pracę w logistyce, gdyż auta trzeba podładować, ale na pewno ograniczy koszty prowadzenia działalności. Nie mogłem się więc doczekać, aż sprawdzę, gdzie w Krakowie mogę znaleźć bardzo dobrą firmę w tym zakresie. Wynajmowaniem samochodów zajmowałem się kiedyś, ale były to osobówki i jest to nieco inny biznes. Teraz jednak wiem, że w Krakowie takich firm, posiadających zarówno samochody dostawcze, ale także osobowe jest mnóstwo. Wypożyczalnia dostawczych – kraków jest miastem, gdzie można spotkać się z wielkimi firmami, ale także małymi przedsiębiorstwami, które miały potencjał do tego, aby faktycznie wynajmować auta na większe rynki. Moim zadaniem było przede wszystkim ocenienie, czy firma ma szanse na rozwój. Jeśli tak, bardzo chętnie decydowałem się na zainwestowanie odpowiednich środków na to, aby faktycznie w firmę zainwestować. Początkowo też nie wiedziałem, jakie są najlepsze cechy tego biznesu i trudności, przed jakimi stoją przedsiębiorcy, ale faktycznie z czasem znajdowałem się w tym o wiele lepiej. Wynajem samochodów dostawczych jest bardzo potrzebny i teraz zdaję sobie z tego sprawę. Klientami są przede wszystkim firmy.

Firmy, które chcą wynająć od różnych okazji samochody dostawcze, czyli te nieco większe, które poradzą sobie z określonym przewozem. Przewóz i transport kruszywa, czy też mebli, jeśli firma pracuje w branży transportowej nie sprawia żadnego problemu dla wypożyczalni. I właśnie o takie firmy mi chodziło. Na pewno wypożyczalnia będzie rozwijać się znacznie szybciej mając solidny zastrzyk gotówki. Wiedziałem po spotkaniach z firmami, w co mogę zainwestować i jaka firma ma szansę na rozwój.