Ale życie!

Baza noclegowa w Ziębicach

Ziębice to urocza i malownicza miejscowość posiadająca około dwudziestu tysięcy ludności. Znajduje się na południu Polski w województwie dolnośląskim. Stamtąd pochodzę i tam się urodziłam. Niestety nie posiadam tam żadnej rodziny, dlatego kiedy tam się wybrałam musiałam poszukać kwatery.

Mój nocleg w Ziębicach

noclegi w ZiębicachChciałam się tam wybrać, aby poznać historię miasta. Historię z którą wiązali się moi rodzice – to oni byli rdzennymi mieszkańcami tej miejscowości. Gdy miałam lat 5 przeprowadziliśmy się do Poznania i więcej tu nie byłam. Teraz kiedy mam lat ponad dwadzieścia postanowiłam znaleźć noclegi w Ziębicach, aby móc troszkę zwiedzić okolicę i poznać tutejszych mieszkańców. Chciałam zobaczyć przedszkole do którego chodziłam i fabrykę, która niegdyś należała do mojego dziadka. Dziś mieści się tam sklep w którym w zasadzie można kupić wszystko. Jeszcze pięćdziesiąt lat temu mieściła się tam fabryka, w której wytwarzano różnego rodzaju narzędzia do wykorzystania w polu. Bardzo ciekawym doświadczeniem było stanąć u podnóża tego gmachu. Ogromne wrażenie też zrobił na mnie ratusz, który znajduje się na Starym Rynku. Wokół znajduje się mnóstwo małych straganów – naprawdę robi to imponujące a zarazem ciekawe wrażenie. Mój nocleg w Ziębicach był niedaleko centrum całego miasta, dzięki czemu wszędzie blisko. Pokój miałam dość duży i przestronny z osobną łazienką i kuchnią do własnej dyspozycji. Naprawdę warty tej ceny a wcale nie zapłaciłam dużo. Noclegi w Ziębicach polecam osobom, które szukają ciekawych atrakcji turystycznych, które można zobaczyć na Dolnym Śląsku. Wśród nich, oprócz ratusza, śmiało mogę wymienić także Zamek Wodny, który jest prawdziwą ozdobą parku. Godny uwagi jest również Międzynarodowy Szlak Świętego Wojciecha – to szlak kulturowo-turystyczny, który przebiega przez całą Polskę i część Czech. Są nawet plany, aby poszerzyć go o Niemcy. Jeśli ktokolwiek chciałby rozpoznać ten szlak, to zrobi to przez rękawicę, która jest zamieszczona na tablicach informacyjnych. Do zwiedzania mogę jeszcze polecić mury obronne, muzeum i kościół ewangelicki, który ze względu na swoją historię jest wart uwagi. Myślę, że koło tych zabytków nie można przejść obojętnie, ponieważ są bardzo interesujące. Przynajmniej dla kogoś, kogo interesuje historia.

Gdybym miała jeszcze raz stanąć przed wyborem czy jechać na tę wycieczkę czy nie myślę, że podjęłabym ponownie właściwą decyzję. Wcale nie żałuję tych kilku dni spędzonych w tej uroczej miejscowości. Dzięki tej wyprawie mogłam także poznać kawałek mojej historii a także siebie.