Ale życie!

Białe rękawice medyczne jałowe

 

Podczas wykonywania zabiegów operacyjnych oraz procedur medycznych stosuje się specjalne środki zapobiegające szerzeniu się drobnoustrojów chorobotwórczych. Przede wszystkim przeszkolony personel myje dłonie metodą chirurgiczną dzięki czemu usuwa florę przejściową oraz stałą występującą na skórze dłoni i przedramion aż do łokci. Ponadto zakłada rękawice medyczne jałowe, które gwarantują bezpieczeństwo pacjenta.

Zakładanie rękawic jałowych

rękawice medyczne jałoweBędące wyposażeniem każdego szpitala oraz gabinetów medycznych rękawice medyczne jałowe zakłada się w specjalny sposób, którego personel medyczny uczy się na studiach wyższych. Przede wszystkim należy zrobić to sprawnie i szybko, a ponadto nie dotknąć dłonią zewnętrznej części rękawicy. Być może wydaje się to trudne, ale jest możliwe i przy kilku ćwiczeniach da się to opanować do perfekcji. Rękawice jałowe są niezbędne przy wykonywaniu zabiegów chirurgiczne. Zazwyczaj rozkłada się je na specjalnej jałowej chuście z której chirurg może je wziąć w każdej chwili. Oczywiście podczas zabiegów operacyjnych jedna para tego typu rękawic to znacznie za mało. Po kontakcie z potencjalnie infekcyjnym materiałem należy je ściągnąć, po czym założyć nową parę. Niezwykle ważna jest również dezynfekcja rąk. Jak podają statystyki epidemiologiczne najwięcej bakterii przenosi się za pośrednictwem dłoni personelu medycznego. Bakterie są coraz bardziej oporne na działanie środków dezynfekcyjnych i zwykła dezynfekcja rąk nie zdaje rezultatu. Niezbędne jest stosowanie rękawic ochronnych. Jeżeli dotykamy jałowych części ludzkiego ciała to wskazane są rękawice jałowe, a nie zwykłe. Zachowanie jałowości jest niezwykle ważne podczas cewnikowania pęcherza moczowego, pobierania płynu mózgowo-rdzeniowego czy też przeprowadzania małych lub większych zabiegów chirurgicznych. Nie ma oddziału na którym mogłoby zabraknąć tego typu rękawic. Są one gwarancją bezpieczeństwa dla pacjenta. Bez nich praca lekarzy i pielęgniarek byłaby po prostu niemożliwa oraz niosłaby ryzyko zagrożenia dla zdrowia i życia pacjenta.

Wykonane z najlepszej jakości materiałów białe rękawice medyczne jałowe są niezbędne do pracy w szpitalu oraz w prywatnych i publicznych gabinetach medycznych. Zapobiegają szerzeniu się niebezpiecznych drobnoustrojów chorobotwórczych. Eliminują tym samym ryzyko zakażenia oraz infekcji. Są niezwykle wytrzymałe i nie powodują reakcji alergicznych skóry dłoni. Codziennie korzysta z nich miliony lekarzy i pielęgniarek na całym świecie. Bez nich praca z pacjentem byłaby niemożliwa.