Ale życie!

Bieżnik na stół

 

Mówi się, że kobiety mają szósty zmysł do dekorowania i upiększania różnych miejsc, w których się znajdują. Jest w tym wiele prawdy, bo mieszkanie, w którym żyje kobieta, można poznać na pierwszy rzut oka. W takim domu nie brakuje kwiatków, zasłon i obrusów. Facet nie przywiązuje wagi do takich szczegółów i może mieszkać w miejscu, w którym znajduje się tylko parę, najpotrzebniejszych mebli. 

Rodzaje bieżników na stół

bieżniki na stółCiepły klimat i domową atmosferę tworzą wszelkie dodatki, dzięki którym dobrze się czujemy w domu. Są to wszelkiego rodzaju firanki i zasłony, oraz nakrycia stołu. Dekoracje okna i stołu mają do spełnienia dwie funkcje, po pierwsze chronią i osłaniają, oraz dodają smaku całemu wnętrzu. Bez względu jaki rodzaj stołu mamy w domu, będą mile widziane na nim obrusy, serwety, albo specjalne bieżniki na stół. W dzisiejszych czasach serwety są już nieco staromodnym dodatkiem, a obrusy są dość klasycznym rozwiązaniem, dlatego coraz więcej osób sięga po bieżnik, który możemy położyć na blacie stołu, albo bezpośrednio na obrusie. Mają one kształt długiego prostokąta, który układa się wzdłuż blatu stołu, aby go optycznie wydłużyć, albo w poprzek, żeby sprawić wrażenie szerszego blatu. Bieżniki są najczęściej szyte z grubo tkanej bawełny, albo z lnu, ponieważ są to dość sztywne materiały, które łatwo utrzymać w czystości i można prać w wysokich temperaturach. Najczęściej spotykamy w sklepach bieżniki jednobarwne, z których najlepiej się sprzedają kolory: czerwony, beżowy, niebieski i czarny. Ciemne kolory dobrze kontrastują z jasnym obrusem, na którym możemy je położyć. Lniane bieżniki są najczęściej wielobarwne, lub posiadają kwiatowe motywy. Mają one uniwersalną wielkość, która pasuje na większość stołów, gdyby jednak się okazało, że jest on za długi, to można go złożyć na pół, aby jego końce nie wisiały zbyt nisko. Bieżnik można też traktować jako efektowną serwetę na komodzie, czy małym stoliku. Nadaje się on na każdy stół, poza tym w kształcie koła, ponieważ na taką formę blatu trzeba położyć obrus.

Wszelkie dekoracje do mieszkania możemy kupić w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Ponieważ bieżnik, to kawałek materiału obszytego z każdej strony, to jeżeli mamy w domu maszynę do szycia, możemy sobie samodzielnie wykonać taką dekorację stołu. Wybór materiału, z jakiego będzie uszyty jest dowolny, ważne aby pasował do wystroju pomieszczenia. Bieżnikiem możemy udekorować stół w kuchni, lub salonie, albo niską ławę, która stoi przed kanapą w pokoju z telewizorem.