Co powinien mieć każdy rowerzysta?

 

Wszyscy rowerzyści powinni zadbać o to, by odpowiednio przygotować się do jazdy na rowerze. W tym celu warto zaopatrzyć się w kilka ciekawych gadżetów oraz podstawowy sprzęt potrzebny do jazdy na rowerze. Kwestie naszego bezpieczeństwa są bardzo ważne i nie wolno ich bagatelizować. Nie wielki wydatek może uchronić nas od utraty zdrowia, nerwów oraz pomóc w razie nieprzewidzianych awarii. Co powinien posiadać każdy miłośnik rowerów?

Kask, liczniki rowerowe oraz porządny GPS

licznik rowerowy gpsBezpieczeństwo na rowerze jest najistotniejszą kwestią. W pierwszej kolejności każdy porządny rowerzysta powinien zaopatrzyć się w solidny kask rowerowy. To jedyna osłona, która może nas uchronić przez olbrzymimi konsekwencjami w razie nieprzewidzianego wypadku. Oczywiście, by być lepiej widocznym na drogach, warto również zadbać o elementy odblaskowe. Każdy rowerzysta powinien również rozważyć zakup specjalnych akcesoriów rowerowych jak licznik rowerowy. Dokładny licznik pozwala na mierzenie przejechanych kilometrów naszym rowerem. Rowerzysta widząc jak pokonuje kolejne kilometry, dostaje dodatkową motywację i bodziec do osiągnięcia zamierzonego celu. Licznik również pozwoli na podsumowanie pod koniec miesiąca wszystkich przejechanych kilometrów oraz określić dokładny czas. Oczywiście przyda nam się nie tylko licznik rowerowy gps to kolejna rzecz którą powinniśmy kupić. Najlepiej w tej sytuacji sprawdzi się porządny GPS rowerowy. Jest on znacznie mniejszy od tradycyjnych nawigatorów, które nie uda nam się zainstalować na naszym rowerze. Mniejszy GPS rowerowy bez najmniejszych problemów zamontujemy na kierownicy od naszego eleganckiego roweru. To pozwoli na ciągłe podglądanie trasy i pewność, że nie popełnimy błędu podczas jazdy do celu. Porządny GPS posiada również wiele dodatkowych funkcji, które są nadzwyczaj ważne dla każdego rowerzysty. Jeśli wybierzemy odpowiedni sprzęt, będziemy mieć również na nim takie funkcje jak wyżej wspomniany licznik. Liczniki w naszym rowerowym GPS będzie odmierzał nam dokładnie przejechane kilometry.

Podsumowując pytanie co powinien mieć każdy rowerzysta, to oprócz kasku, porządnego licznika lub urządzenia jakim jest GPS, warto jeszcze zadbać o oświetlenie. W kwestiach bezpieczeństwa danego rowerzysty oświetlenie jest nadzwyczaj istotną sprawą. Z tego powodu warto zaraz po zakupie swojego roweru, wybrać się do sklepu rowerowego i zakupić należyte lampki. Jedna lampka powinna znajdować się z przodu naszego roweru i umożliwiać nam dobre oświetlenie w nocy, a druga z tyły informować o nas kierowcą.