Ale życie!

Co warto wiedzieć o zawiesiach wężowych?

Najczęściej takie zawiesia posiadają obwód zamknięty.  Co znacznie ułatwia transport ciężkich materiałów. Takie zawiesia wężowe wykonywane są z włókien poliestrowych. Dzięki temu, że są wykonane właśnie z tych wymienionych wyżej włókien są one bardzo wytrzymałe. Włókna poliestrowe są umieszczone w specjalnym ochronnym wężu, który jeszcze bardziej wzmacnia wytrzymałość takich zawiesi wężowych.

Jakie jest zastosowanie zawiesi pasowych?

zawiesie wężoweJeśli chodzi o zastosowanie to zawiesie wężowe stosuje się przede wszystkim przy pracach przeładunkowych. Często właśnie przy tego typu pracach potrzebna jest duża wytrzymałość. Jeśli chodzi o podnoszone ładunki, to najlepiej takie zawiesie wężowe sprawdza się przy rurach, słupach, filarach czy wałach. Takie zawiesia wężowe mają wiele zalet. Do nich można zaliczyć między innymi to, że posiadają bardzo mały ciężar własny przy jednoczesnej wysokiej nośności. Kolejną ważną zaletą, jest fakt, że takie zawiesia są bardzo elastyczne, co wpływa na umocowywanie ładunku. Ten rodzaj zawiesi jest wręcz idealny do ładunków, które są delikatne oraz podatne na uszkodzenia. Jeśli chodzi o zaczepianie ładunku, to zawiesie wężowe najczęściej obwiązuje się wokół ładunku. Takie obwiązywanie może być zarówno pojedyncze jak i podwójne. Obwiązanie pojedyncze polega na obwiązaniu zawiesia wężowego raz wokół transportowanego towaru, natomiast obwiązanie podwójne polega na obwinięciu zawiesia dwa razy wokół ładunku. Podwójne obwinięcie jest dobrym rozwiązaniem jeśli ładunek jest śliski lub ładunek jest po prostu duży. Zawiesia, które mają obwód zamknięty, czyli na przykład właśnie zawiesie wężowe przeznaczone są do transportowania elementów, które są wyposażone w jeden punkt zaczepowy lub też w takim przypadku, gdy transportowany towar nie ma żadnych punktów zaczepowych. Zawiesie wężowe jest  uniwersalne, gdyż nadaje się do zawieszania na hakach ale również do zaczepiania towarów o różnych, zróżnicowanych gabarytach, z którymi by sobie zawiesia pasowe nie poradziły.. Producenci, którzy oferują tego typu zawiesia wężowe deklarują iż są one odporne na różnorodne temperatury od minus czterdziestu do plus stu stopni Celsjusza.  Do tego mają one nośność do stu ton.

Każdy producent tego typu zawiesi musi pamiętać, że muszą one spełniać obowiązujące normy jak i normy bezpieczeństwa. Warto również wspomnieć że takie zawiesia są produkowane w różnych kolorach, określają one dopuszczalną nośność takich zawiesi. Jak widać zawiesia tego typu są świetnym rozwiązaniem podczas załadunków, rozładunków jak oi transporcie towarów o dużych gabarytach jak i wysokiej wadze.