Ale życie!

Co warto zjeść w Jeleniej Górze?

 

Jelenia Góra to urocze małe miasteczko, położone w poludniowo zachodniej Polsce w województwie dolnośląskim nad rzeką Bóbr. Największymi atrakcjami są zabytki w postaci kościołów, katedr oraz mury obronne i ratusz stworzony przed II wojna światową. 

Smaczne jedzenie w Jeleniej Górze

restauracja jelenia góraBędąc tutaj przejazdem albo na wyjeździe, warto zahaczyć o kilka ciekawych restauracji. Dobre jedzenie w ciekawym miejscu i dobre towarzystwo to coś, co jest potrzebne niemal wszędzie na każdym wyjeździe. Jest mnóstwo knajpek z lokalnymi piwami, kawiarni, gdzie można zjeść smakowite ciastko oraz przepyszne domowe jedzenie, przykładowo placek po węgiersku czy pierogi, to coś, na co od zawsze mamy ochotę. Poza restauracjami domowymi czy barami mlecznymi, bo takowe również istnieją, są genialne knajpki, gdzie serwują smakowitą kuchnię włoską. Spaghetii bolonese czy pizzę to w niektórych restauracjach maja genialną. Wypiekaną w specjalnym piecu, niesamowicie aromatyczna, składająca się z bardzo dobrych składników. Niektóre pizzerie są do tego stopnia oblegane, że warto wziąć i po prostu zarezerwować stolik. Znajdziemy również środziemnomorską restauracja jelenia góra, gdzie podają smakowite sałatki z krewetkami, zupy wszelkiego rodzaju, dania rybne, czy mnóstwo sałatek, no i najlepsze owoce morza. Dla prawdziwych smakoszy owoców morza nie zabraknie. Spotkamy się również z japońską kuchnia, gdzie podają smakowite i wykwintne sushi ze słodkim winem śliwkowym i do tego przepyszny japoński ramen czy ewentualnie smaczna zielona herbata w formie sproszkowanej. Oczywiście to tylko kropla w morzy smakowitych potraw kuchni japońskiej w zielonej górze. No i w końcu nasza polska smaczna kuchnia, niektórzy mówią, że jest bardzo ciężka. Patrząc na to, jak łączymy potrawy, zwłaszcza na Śląsku może i tak być. Ale raz nam nie zaszkodzi. Kluski i rolada oraz czerwona kapusta z rosołem, to najczęściej zamawiany obiad dwudaniowy w takich miejscach. Dodatkowo też smacznym i dość częstym wyborem jest golonko z piwem, Polacy uwielbiają taki wybór. Oczywiście możemy spotkać lokale z kuchnia włoską i osobno lokale, które tylko oferują pizzę, pomimo iż pizza jest daniem włoskim.

Każdy znajdzie coś dla siebie, lokale w jeleniej górze oferują smakowite potrawy, mnóstwo wyselekcjonowanych kuchni. Od polskiej, śródziemnomorską, włoską oraz japońską.  Warto zainspirować się również opiniami w sieci,w tedy na pewno zobaczymy po średniej ocen, który lokal jest wart uwagi. Warto również wybrać się do cukierni, gdyż serwują tam smakowite ciastka i kawę.