Ale życie!

Czy kontenery handlowe godne są uwagi?

Gdy postanowiłam prowadzić własną kwiaciarnię, stanęłam przed wyborem lokalizacji. Mieszkam w Bydgoszczy i to tu chciałam ulokować swój biznes. Zdecydowałam, że kwiaty będę sprzedawać na swoim osiedlu, bo ludzie mnie tu znają, co mogłoby potencjalnie dać mi na początek kilku klientów. Jako że nie mogłam znaleźć lokalu zgodnego z moimi oczekiwaniami, wybór padł na przeszklony kontener handlowy. Nie żałuję, że właśnie w nim prowadzę działalność. Sprawdź, dlaczego!

Kontenery handlowe a kwiaciarnia

kontenery handlowe przeszkloneMój biznes jest specyficzny. Z jednej strony kwiaty kupujemy często, choćby z okazji rocznicy ślubu, Dnia Nauczyciela, ślubu czy narodzin dziecka, ale z drugiej strony konkurencja jest ogromna. Panuje też trend rezygnowania z wiązanek, m. in. podczas wesel, kiedy to nowożeńcy proszą o butelkę winą, książki lub kupony loteryjne. To wszystko sprawia, że utrzymać się w branży jest trudno. Ale jak okazało się w moim przypadku, decydująca może okazać się nie tylko lokalizacja, ale też samo miejsce sprzedaży. Gdy poszukiwałam miejsca, w którym mogłabym sprzedawać kwiaty, moją uwagę zwróciły kontenery handlowe przeszklone. Na początku wzbudziły moją nieufność, ale gdy im się bliżej przyjrzałam okazały się wprost idealne dla mojego biznesu. Po pierwsze, były odpowiednio wyposażone i estetycznie wykonane. Posiadały małe zaplecze socjalne (bez oszklenia), bez problemu mogłam też wstawić do niego półki oraz ladę. Było źródło prądu, możliwość podłączenia ogrzewania. Te aspekty są bardzo ważne, podobnie jak sama kwestia sprzedaży i wizerunku. Na szczycie kontenera udało się zamontować nazwę mojej firmy oraz logo, przez co było ono dobrze widoczne. Sam kontener też przyciągał wzrok, zwłaszcza że szklane ściany umożliwiły piękną ekspozycję towaru. Zawsze dbałam o to, by z przodu znajdowały się najpiękniejsze i najbardziej kolorowe wiązanki. Klient, zaglądający przez witrynę od razu widział niemal cały asortyment. Często też już na tym etapie udawało mi się nawiązać z nim jakąś relację. Gdy mnie zobaczył, uśmiechałam się. Efekt? Wszedł, porozmawiał, i albo coś kupił, ale wrócił, gdy potrzebował bukietu na szczególną okazję.

Dzisiaj kontenery przeszklone w przestrzeni miejskiej pojawiają się coraz częściej. Z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Rośnie też liczba producentów, którzy mają je w swojej ofercie. Każdy z nich w trosce o klienta udoskonala swoje rozwiązania, stają się one bardziej nowoczesne i dostosowane do potrzeb przedsiębiorcy. Są świetną alternatywą dla ponurych budynków, które często trudno zlokalizować i które też są nierzadko mało widoczne. A im łatwiej będzie nas znaleźć, tym większą liczbę klientów zyskamy.