Dedykowane oprogramowanie dla firm

 

Bardzo duże firmy, dla swojego działania prowadzą jednocześnie wiele operacji. Dziesiątki pracowników to sytuacja, nad którą nieraz trudno zapanować. Liczy się wtedy dobra organizacja pracy i sprawne zarządzanie.  Pomóc nam może także specjalnie przygotowane oprogramowanie wspomagające nasz system zarządzania i kontroli. Z reguły takie oprogramowanie wykonuje się specjalnie na potrzeby konkretnej firmy.

Profesjonalizm w tworzeniu dedykowanych aplikacji

profesjonalne tworzenie dedykowanego oprogramowaniaSystemy zarządzania wykonywane na zamówienie, to element, który należy dokładnie skonsultować z potencjalnym wykonawcą. Wzajemne zrozumienie, na tym poziomie przynosi najlepsze efekty i pozwoli uniknąć nieporozumień, które ciężko jest zniwelować. Każde profesjonalne tworzenie dedykowanego oprogramowania powinno rozpoczynać się właśnie od etapu konsultacji, na którym gromadzi się potrzebne dla nas dane. Samo wdrożenie gotowego oprogramowania, to nie jest kwestia chwili. Same prace nad kodem trwają pewien okres czasu, ale to tylko kropla w morzu w porównaniu z czasem jaki zajmuje etap wdrażania. W tym właśnie miejscu następuje największe obciążenie programistów. Często na etapie testów okaże się, że jakieś rozwiązanie jest nie odpowiednie, a nie zawsze zmiana pewnych linijek kodu jest możliwa bez poważnej ingerencji w stabilność działania całego systemu. Po takich poprawach może dopiero nastąpić właściwe przekazanie całej dokumentacji i gotowego systemu. Co do samych możliwości systemów dedykowanych to obecnie są one bardzo rozbudowane. Możemy wdrożyć niemal takie oprogramowanie jakie tylko sobie wymyślimy, bez względu na stopień jego skomplikowania. Możemy na przykład wymyślić sobie, że potrzebujemy system magazynowy, gdzie dane gromadzimy za pomocą aplikacji zainstalowanych w telefonach komórkowych pracowników. Albo, że dane będą gromadzone na podstawie odbiorników GPS naszych kierowców, co bardzo dobrze sprawdza się w przypadku firm kurierskich, które chcą śledzić trasy, jakimi poruszają się ich pracownicy, w celu ich optymalizacji.

Jako, że opcji mamy nieskończenie dużo, wszystko w granicach możliwości technologicznych, tak pozostaje tylko kwestia ceny za takie aplikacje. Jest ona oczywiście ustalana indywidualnie na etapie przesłania oferty, który następuje bezpośrednio po konsultacjach. W miarę wdrażania systemu i po wprowadzeniu jakichś dodatków i istotnych zmian, może ona jednak ulec zmianie, ze względu na odstąpienie od początkowej oferty. Wszystko to oczywiście kwestia dogadania się na poziomie zamawiający-wykonawca.