Ale życie!

Dobór płynu do mycia podłóg

 

Wielu osobom wydaje się, że mycie podłogi może być zrealizowane przy wykorzystaniu dowolnych produktów z kategorii płynów do mycia podłóg. Każdy jednak, kto podłogi myje i zwraca uwagę na ich odpowiednio estetyczny wygląd, najczęściej zdaje sobie sprawę z tego, że nie bez powodu na rynku dostępne są produkty do mycia różnych podłóg. Co więcej, rozróżnienie tych preparatów związane jest też z miejscem ich zastosowania. Inne produkty będą wykorzystywane w naszych mieszkaniach, inne zaś w przestrzeniach takich jak, np. hotele czy biura.

Asortyment profesjonalnych płynów

skuteczny profesjonalny płyn do mycia podłógRozróżnienie, które pozwala nam na zastosowanie produktów albo w domu, albo w przestrzeni bardziej firmowej czy też użyteczności publicznej, jest wyróżnieniem chemii gospodarczej i chemii profesjonalnej. Jeśli chodzi o te drugie preparaty, najczęściej są one realizowane w oparciu o substancje chemiczne cechujące się większym stężeniem niż w przypadku chemii gospodarczej. Dzięki temu czyszczenie, np. podłogi będzie znacząco łatwiejsze i możemy zrealizować je szybciej, a uzyskany efekt będzie pozostawać na dłużej. Kiedy interesuje nas skuteczny profesjonalny płyn do mycia podłóg, powinniśmy w pierwszej kolejności poszukać producenta, który będzie w stanie zaoferować nam produkty chemii profesjonalnej. W dalszym trybie należałoby określić, jakiego typu podłogę posiadamy i jakich efektów oczekujemy po umyciu podłogi przy wykorzystaniu danego płynu. Inny płyn będzie nam potrzebny w momencie, gdy chcemy myć podłogi drewniane lub terakotowe, inny zaś, kiedy posiadamy podłogi marmurowe lub wyłożone wykładziną PCV. Innym zróżnicowaniem, które zaproponują nam najczęściej producenci chemii profesjonalnej, są opakowania cechujące się różną pojemnością. Dzięki temu mamy możliwość zakupu produktu, który będzie dla nas najbardziej opłacalnym. Bardzo ważnym kryterium podczas dokonywania tego wyboru powinna być dla nas również wydajność danego płynu. Niektóre z nich będą dodatkowo rozcieńczane, jako koncentrat, który musi być odpowiednio przygotowany przed bezpośrednim jego zastosowaniem.

Płyn do podłogi może mieć na celu wyłącznie jej wyczyszczenie, ale może również posiadać dodatkowe właściwości, np. nabłyszczające. Dobór odpowiedniego produktu powinien więc odbywać się przede wszystkim w oparciu o dobrej określenie naszych potrzeb. Poszukując zaspokojenia tych potrzeb, możemy znaleźć produkt, który będzie stanowić idealne dopełnienie dla asortymentu chemii stosowanej podczas sprzątania w konkretnej przestrzeni.