Ale życie!

Dobre wyposażanie warsztatów i serwisów ogumienia

Prowadzenie serwisu ogumienia nazywanym warsztatem wulkanizacyjnym jest dla wielu mechaników doskonałym interesem. Konkurencja, jaka jest na rynku jest bardzo duża, dlatego decydując się na taki rodzaj warsztatu trzeba liczyć się z tym oraz z tym, że aby się wybić powinniśmy mieć doskonały sprzęt by móc wyróżniać się pośród innych warsztatów.

Niezbędne rzeczy będące wyposażeniem warsztatów ogumienia

profesjonalne wyposażenie warsztatów wulkanizacyjnychAby móc otworzyć punkt specjalizujący się w tej dziedzinie należy liczyć się z wydatkiem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Szacuje się, że aby otworzyć jedno stanowisko wymiany i naprawy opon należy wydać około 50-60 tysięcy złotych. Jednak, aby zrobić większa ilość stanowisk trzeba liczyć się z kosztami znacznie większymi. W skład podstawowego wyposażenia serwisu ogumienia wchodzą klucze pneumatyczne, podnośniki wulkanizacyjne, kompresory i inne niezbędne akcesoria oraz narzędzia. Niezbędna jest również montażownia automatyczna, w której niezbędnym elementem jest wyważarka. Na rynku tego rodzaju produktów można znaleźć bardzo dużą ilość producentów, którzy oferują zarówno nowe, jak i używane narzędzia. Jeśli chodzi o używane narzędzia, to istnieje wiele takich przedsiębiorstw, które zajmują się regeneracją starych i używanych części, dzięki czemu młodzi mechanicy mogą zaoszczędzić jakąś część pieniędzy i skorzystać z takich zakupów. Profesjonalne wyposażenie warsztatów wulkanizacyjnych jest nie lada wyzwaniem. Należy pamiętać o kilku kwestiach, aby mieć w pełni idealnie wyposażony warsztat. Niektóre narzędzia są niezbędne i bez nich praca wulkanizatora nie mogłaby być w pełni dobrze wykonywana. To, jak szybko zwróci się poniesiona inwestycja zależy od ilości klientów, jaką dany warsztat przyjmie w ciągu miesiąca. Najlepszym okresem, gdzie taki biznes może się rozwijać jest sezon, w którym następuje wymiana opon i kół. Jeśli posiada się bazę sprawdzonych klientów, to przychody będą stabilne a firma będzie rentowna. Szczyt jest przeważnie w listopadzie oraz w marcu, kiedy najwięcej osób decyduje się na zmianę opon. W takim sezonie można przyjąć kilkadziesiąt klientów w ciągu dnia, a poza nim trzeba liczy się nawet z kilkoma klientami dziennie.

Serwisy ogumienia są w naszym kraju bardzo popularne. Aby wybić się spoza konkurencji trzeba wyróżniać się chociażby doskonałym sprzętem oraz narzędziami niezbędnymi do pracy wulkanizatora. Osoby decydujące się na otwarcie tego typu działalności, ale nie posiadające zbyt dużej ilości środków finansowych mogą pokusić się o zakup używanych części, które bardzo często są regenerowane i w pełni sprawnie działają.