Ale życie!

Dom z płaskim dachem

 

Wybierając projekt domu zastanawiam się, czy jaką formę będzie miał dach i przeważnie wybiermay dachy dwuspadowe lub wielospadowe. Wolimy tradycyjny dach, mimo skosów i późniejszych niedogodnień z nimi związanach rzadko zwracamy uwagę na projekty nowoczesnych domów z plaskim dachem, a szkoda, gdyż są praktyczne a niedoceniane.

Płaski dach dodaje elegancji

nowoczesne dachy płaskieDomy z płaskim dachem są aktualnie jednym z najmodniejszych trendów. Tego typu bryła domu wygląda elegancko i minimalistycznie. Budynek taki wyróżnia się na tle otoczenia swoim innym oryginalnym i niespotykanym wyglądem. Najcześciej można spotkać płaskie konstukcje dachowe z nowoczesnymi panoramicznymi oknami oraz elewacją w stylu naturalnym, z drewna lub kamienia. Jeśli chcemy podkreślić nowoczesny charakter budynku możemy pokusić się o urządzenie na dachu tarasu lub ogrodu dachowego, który delikatnie podkreśli nowoczesny styl, a jedocześnie zgodny z naturą design. Nowoczesne dachy płaskie mogą pełnić funkcję wypoczynkową, urządzony taras stanie się dodatkową przestrzenią dla domowników i gości. Stropodach jest również bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, gdyż na najwyższym piętrze nie ma skosów, dzięki czemu nie musimy martwić się o zagospodarowanie przestrzeni ze skosami. Płaski dach ogranicza również straty ciepła, co pomaga w ogrzaniu bryły domu i jest badziej oszczędnym rozwiązaniem. Płaskie dachy są projektowane ze spadkiem, aby woda deszczowa była swobodnie z nich odprowadzana. Kolejmym plusem płaskich dachów jest ich odporność na huagany i wichury co w obecnych czasach jest dość ważną cechą, gdyż bardzo często mamy do czynienia z silnymi wiatrami, niebezpiecznymi dla konstrukcji budowlanych. Jednakże płaski dach wymaga soldnego i fachowego wykonania podczas budowy, gdyż ważna jest szczelność i tylko solidnie wykoana konstrukcja i zgodnie ze sztuką da nam pewność, że dach nie będzie przeciekał i nie doprowadzi do zniszczenia niższych kondygnacji, pleśni, grzybów i nie sprawi innych problemów z budynkiem.

Dachy płaskie utrzymują postotę budynku, elegancję i dodają nowoczesności. Dzięki nim powierzchnia użytkowa domu może być maksymalnie wykorzystana. Poza tym oganiczanie strat ciepła jest kolejnym plusme, dla którego warto zdecydować sie na dom z płaskim dachem Lepsza wytrzymaość niż w przypdaku dachów spadzistych oraz minimalistyczny eleganci wygląd sprawiają, że dachy te są coraz częściej wybierane i znajdują się w najnowszych trendach projektantów. To niestandardowe rozwiązanie jest bardzo cenione przez osoby lubiące minimalizm i nowoczesność.