Ale życie!

Drzwi składane rozwiązaniem dla małych mieszkań

 

Dzisiejszy wpis będzie dosyć nietypowy. Głównie dlatego, że będę pisała o drzwiach. Dokładnie! I to nie byle jakich drzwiach, ale takich, które mogą być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dysponują małym metrażem mieszkaniowym. Zazwyczaj zajmowałam się opisywaniem pomysłów aranżacji wnętrza, jednak co zrobić kiedy mamy małe mieszkanko, a chcemy zaoferować sobie odrobinę prywatności w postaci drzwi?

Kilka słów o składanych drzwiach

drzwi składane do garderobyOstatnio zobaczyłam takie rozwiązanie jak na przykład drzwi składane do garderoby. Sprawdziło się to doskonale. Jednak zanim opiszę ten projekt, może napiszę kilka słów, w ogóle o rodzajach takich drzwi. Co mamy obecnie na rynku? W jakich cenach? I jak wygląda sprawa montażu? Gdzie sprawdzają się doskonale? Nie od dzisiaj wiadomo, że drzwi to nie tylko sposób na zachowanie prywatności, ale także element wystroju aranżacyjnego danego wnętrza. Nadają całemu pomieszczeniu niezapomnianych klimat, określają charakter. Są niczym ozdoba. Drzwi składane są doskonałą alternatywą do drzwi tradycyjnych. Jeżeli jesteś zwolennikiem nowości i pomysłowych koncepcji, to te drzwi są właśnie dla Ciebie. Oczywiście drzwi składane zajmują znacznie mniej miejsca, niż zwykłe drzwi. Ich „ekonomiczna budowa”, pozwala na zachowanie miejsca. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór drzwi składanych, warto jest zapoznać się z całkowitym mechanizmem ich działania. Na rynku mamy bardzo wiele modeli. Jednak podstawowe założenie polega między innymi na tym, że drzwi zbudowane są (przykładowo) z dwóch „skrzydeł” – części, która mechanicznie się składają. Jak widać nie działają one jak standardowe drzwi. Warto jest wspomnieć, że drzwi składane, dobrze będą spełniały swoją rolę, na przykład w przejściach korytarzowych. Nie będziemy musieli martwić się o wymiary, brak miejsca i tym podobne sprawy. Jeżeli chodzi o inne kwestie, to drzwi przesuwane nie różnią się niczym od innych, tradycyjnych drzwi. Można wykonać je zarówno z drewna jak i innych materiałów, które przeznaczone są do tego celu. Możemy postawić na proste formy, klasyczne i te, które są bardziej nowatorskie. Jeżeli życzymy sobie wyposażyć je w jakieś zdobienia, to też nie powinno być z tym żadnego problemu (o ile pozwolą one na składanie całej konstrukcji).

Jeżeli chodzi o kwestie cenowe, to muszę napisać, że nie różnią się one specjalnie o tych tradycyjnych. Drzwi podobne do „harmonii”, kosztują mniej więcej tyle samo co standardowe. Jak widać, designerskie rozwiązania, są zazwyczaj skuteczne. Warto z nich korzystać, bo mogą okazać się „zbawienne” dla naszego domowego gniazdka. Mam nadzieję, że ten artykuł zachęci, niektórych do tego wyboru, tej właśnie formy. Na pewno będziecie Państwo zadowoleni.