Ale życie!

Dwudzielne szamba betonowe z atestem

Szambo to wstydliwy sekret każdego położonego na uboczu domostwa. Wstydliwy, ponieważ generalnie przyjęło się za powszechną praktykę unikanie wszelakich tematów powiązanych z defekacją i tym podobnymi sprawami, co jednak wydaje się być trochę bez sensu, ponieważ każdy zwyczajnie to robi. Szamba zwykle montuje się w takich sytuacjach, kiedy dane gospodarstwo domowe nie posiada dostępu do sieci kanalizacyjnej. Czasami taka sytuacja ma miejsce na wsiach, gdzie przykładowo nie wszyscy mieszkańcy wyrażają zgodę na prace na ich terenie, aby zainstalować niezbędne rury, często w domostwach oddalonych od innych.

Porządne dwukomorowe szamba

dwukomorowe szamba betonowe z atestemJak wspomniałam już wcześniej, szambo to czasami temat wstydliwy, ale niestety, nie da się uniknąć posiadania go w wielu przypadkach. Obecnie istnieje co prawda moda na ekologię, powiązana z kwestią, iż rekomendowane są rozwiązania w stylu posiadania przydomowych oczyszczalni ścieków. Należy jednak mieć na uwadze, że nie każdy może taką oczyszczalnię posiadać. Jest to uwzględnione od rodzaju gruntu, nie każdy posiada odpowiedni sposób przepuszczalności, aby taki system się sprawdził. W takim sytuacjach nie pozostaje właściwie nic innego, jak zdać się na stare sprawdzone metody, czyli w  tym przypadku zdecydować się na montaż szamba. Jeżeli jednak już będziemy właśnie w ten sposób rozwiązywać kwestię odprowadzania ścieków w swoim domu, warto zrobić to tak, aby konstrukcja była solidna, wytrzymała długie lata i różne sytuacje, w stylu tej, ze dom nagle jest użytkowany przez o wiele większą liczbę mieszkańców. Dlatego też szambo powinno być odpowiednio duże, w zasadzie zawsze lepiej jest budować je niejako z zapasem. Dlatego warto zwrócić uwagę na dwukomorowe szamba betonowe z atestem, które powinny mieć odpowiedni rozmiar, a poza tym być solidne i trwałe. Właśnie atest stanowi swoistą gwarancję jakości, ale nie jedynie. Gwarantuje również, że żadne szkodliwe substancje nie przedostaną się do gleby, nie wyklucza to więc przykładowo uprawy roślin w sąsiedztwie szamba.

Tak jak pisałam już poprzednio, w przypadku decydowania się na rozwiązanie problemu ścieków poprzez budowę szamba, ważnym jest przede wszystkim, aby posiadało ono odpowiedni rozmiar, wystarczający również wtedy, kiedy rodzina się powiększy. Szambo z dwoma zbiornikami jest lepsze niż z jednym wielkim, ponieważ nie wymaga kopania na bardzo dużą głębokość, łatwiej przebiega również proces jego opróżniania. Po wkopaniu w ziemię można schować klapy do zbiorników pod drewnianą czy kamienną zabudową, co sprawia, że staje się praktycznie niezauważalne.