Ale życie!

Frezowanie płyty izolacyjne

Nowoczesne budownictwo może czerpać z najnowszych osiągnięć technologicznych, które zmieniają zupełnie oblicze tej branży. Przykładem są płyty warstwowe, które są obecnie podstawowym materiałem budowlanym przy wznoszeniu obiektów halowych. Dzięki nim powstają obiekty przemysłowe, magazynowe, hale sportowe oraz obiekty inwentarskie. Płyty warstwowe dzięki bardzo dobrym parametrom izolacji termicznej są również świetny materiałem modułowym do budowy chłodni i mroźna. Znajdują one też szerokie zastosowanie przy wykonywaniu świetnych pokryć dachowych i dociepleń suchych elewacji.

Budowa płyt warstwowych PIR

płyty warstwowe pir z zamkiemPłyty warstwowe to jeden z najpopularniejszych materiałów konstrukcyjnych i konstrukcyjno – izolacyjnych, który swoje doskonałe parametry zawdzięcza materiałom użytym do ich budowy. W zautomatyzowanym procesie produkcyjnym dochodzi do połączenia okładzin blaszanych z pianką poliizocyjanouretanową. Do spienienia poliuretanu używa się pentanu, środka, który nie wpływa w żaden sposób na środowisko naturalne. Okładziny blaszane wykonane są z nierdzewnej stali i są dodatkowo zabezpieczane w przypadku produkcji modułów dachowych lub na elewacje zewnętrzne. Pianka PIR posiada zwartą i sztywną strukturę co w połączeniu z arkuszami blachy daje bardzo stabilny i trwały moduł. Proces produkcyjny obejmuje też fazę wykonywania frezów na krawędziach płyt. W ten sposób powstają płyty warstwowe PIR z zamkiem umożliwiającym łączenie płyt w systemie pióro – wpust. Frezy ułatwiają wydatnie montaż oraz pozwalają uniknąć powstawania mostków termicznych przez, które mogłoby przenikać powietrze. Dla ułatwienia montażu na krawędziach płyt umieszcza się różnego rodzaju zaczepy i zatrzaski co sprawia, że połączenia są mocne i trwałe. Do produkcji płyt warstwowych PIR używa się blach o różnych profilach trapezowych, falistych oraz okładziny blaszane płaskie. Profile trapezowe i faliste stosowane są najczęściej do wykonania pokryć dachowych. Blachy profilowane bardzo podnoszą wytrzymałość płyt warstwowych w zakresie przenoszenia obciążeń.

Modułowe płyty warstwowe PIR produkuje się w kilku standardowych grubościach co umożliwia odpowiedni dobór do założeń projektowych. Ważną cechą płyt warstwowych PIR jest ich wybitna trwałość i odporność. Nie wymagają one żadnych zabiegów renowacyjnych ze względu na najwyższą jakość materiałów i zastosowanych zabezpieczeń. Również czynniki biologiczne nie mają wpływu na jakość płyt. Mowa tu przede wszystkim o organizmach roślinnych takich jak porosty, glony i mchy. Również gryzonie raczej nie naruszają konstrukcji płyt z pianką PIR.