Ale życie!

Gdzie szukać wytrzymałej opony rowerowej?

 

Mój rower, przyznam szczerze, ma już swoje lata. Mimo to uwielbiam go i za nic go nie wymienię. Zmodernizowałem go, dbam też o to, by był wygodny, praktyczny i zawsze gotowy do drogi. To dla mnie ważne, zważywszy że użytkuję go codziennie. Już dawno przesiadłem się z samochodu na jednoślad, bo tak jest szybciej i z poszanowaniem dla środowiska. By jednak tak było, potrzebne są inwestycje, a jedną z nich jest zakup dobrej jakości opony rowerowej, którą zawsze warto mieć w zapasie. Czy łatwo było ją znaleźć?

Idealna opona rowerowa na co dzień

wytrzymała opona rowerowa 29Mogłoby się wydawać, że zakup dętki czy opony nie będzie zadaniem trudnym. Można je przecież kupić w każdym sklepie sportowym, a nawet w hipermarkecie. W praktyce okazało się jednak, że wcale nie tak łatwo kupić produkt tego typu dobrej jakości i trwały. Potrzebna mi była wytrzymała opona rowerowa 29 cali. Testowałem już kilka modeli wielu różnych firm, znanych i mniej znanych. Efekt? Jedna wytrzymała mi trzy miesiące, druga pękła w trakcie wycieczki rowerowej po Bieszczadach, trzecia zużyła się w ekspresowym tempie. Przykłady można mnożyć. Ale ostatecznie udało się. Znalazłem oponę, którą użytkuję już od dwóch lat i w pełni sprostała ona stawianym przeze mnie wymaganiom. Na jej powierzchni znajdują się specjalne wypustki (klocki), które odpowiadają za szybkość. Są zamontowane też z boku, by lepsza była przyczepność na zakrętach. Pozwalają na podróżowanie w każdym warunkach pogodowych, choć zdecydowanie lepiej sprawdzają się na suchej nawierzchni. Są niezbędne dla osób biorących udział w wyścigach XC. Wybrana przeze mnie opona rowerowa przystosowana jest do wysokich ciśnień, jest przy tym lekka i zapewnia właściwą stabilność. Sprzedawca zapewniał również, że posiada właściwości tłumiące, co faktycznie się sprawdziło. Jazda na rowerze z tymi oponami jest bardzo komfortowa, amortyzowane są nawet najdrobniejsze wstrząsy. Jako osoba codziennie podróżująca na jednośladzie wiem, jak ważne są dobrej jakości opony. Ich wybór nie może być przypadkowy. Chodzi o to, by zainwestować w model dopasowany do roweru, ale też gwarantujący najwyższą jakość jazdy.

By kupić dopasowaną do roweru oponę najlepiej jest wybrać się do sklepu rowerowego w pobliżu miejsca zamieszkania, lub też skorzystać z bogatej oferty sklepów internetowych. Jest ich bardzo dużo, a ceny w nich są stosunkowo niskie i konkurencyjne wobec placówek stacjonarnych. Znajdziemy w nim wszystko: począwszy od wytrzymałych opon po bagażniki, oświetlenie czy pompki rowerowe. Dobrze jest wyposażyć w to wszystko swój jednoślad, by służył nam jak najlepiej i zawsze był niezawodny.