Hala łukowa i jej zalety

 

Powiedzenie o tym, że czas to pieniądz zna chyba każdy i sprawdza się ono w stu procentach w większości przypadków. Prowadząc własną firmę doskonale o tym wiemy, że każde opóźnienie generuje straty. Dlatego właściciele dużych firm korzystają z szybkich, ale bardzo skutecznych rozwiązań. W dzisiejszych czasach budując własny magazyn lub halę produkcyjną, przedsiębiorca wybiera taki rodzaj budynku, który da się jak najszybciej wybudować oraz żeby spełniał wszystkie niezbędne warunki do tego, aby mógł służyć mu w konkretnym celu.

Czym jest hala łukowa?

hale łukoweBudynki, które są przeznaczone na magazyny lub hale produkcyjne, to budowle o bardzo dużej kubaturze, a wszyscy dobrze wiemy, że im większy budynek, tym musimy poświęcić więcej czasu na jego wybudowanie. Dlatego już mało kto buduje hale z pustaków, wszyscy raczej korzystają z nowych zdobyczy techniki, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Obecnie najpopularniejszym budynkiem o wyżej wymienionym przeznaczeniu to hale łukowe. Dlaczego tak jest? Już tłumacze. Hale łukowe to bardzo tanie i jednocześnie szybkie w budowie budynki o dużej kubaturze. Budując halę łukową nie musimy martwić się o fundament, który w przypadku hal przemysłowych pochłania duże pieniądze. Hala z pustaków jest kilkukrotnie cięższa, niż hala łukowa, przez to jedyną możliwością jest wylanie fundamentu głębokiego, natomiast w przypadku hali łukowej wystarczy, że zastosujemy fundament do czterech metrów głębokości, to znaczy fundament płytki. Na taki fundament nie musimy poświęcać tak dużo czasu, a w naszym portfelu zostania sporo gotówki, ponieważ zużyjemy znacznie mniej materiałów potrzebnych do wykonania fundamentu. Cała konstrukcja hali łukowej wykonana jest ze stali, która jest znacznie lżejsza niż beton i pustaki. Konstrukcja stalowa pod naporem wiatru się delikatnie odkształca, a później wraca do swojego kształtu, dzięki temu hala jest dużo odporniejsza na działanie warunków atmosferycznych takich jak wiatr. Do produkcji całego szkieletu hali oraz jej poszycia wykorzystywana jest wysokiej klasy stal.

Koszt budowy takiej hali jest kilkukrotnie niższy, niż budowa hali z pustaków o tej samej wielkości. Niższy koszt budowy oraz krótszy czas daje nam spore oszczędności. Dzięki temu wybudowanie kolejnego magazynu nie obciąż tak mocno budżetu naszej firmy. Tego rodzaje hale pojawiły się w powszechnym użytku już kilka lat temu i do tej pory ich popularność nie spada, a nawet rośnie. Przejeżdżając przez osiedla przemysłowe coraz częściej możemy zauważyć ten typ hali.