Heblarki do drewna

 

Miałem taki pomysł na biznes, że skupię się na założeniu paru warsztatów dla stolarzy na terenie całego kraju i po prostu taką przestrzeń będę im wynajmował w razie zainteresowania. Oczywiście do tego potrzebowałem odpowiednich fachowców w każdym z tych miast, aby faktycznie móc sprawnie operować całym tym biznesem.

Heblarki wykorzystywane w branży

heblarka do drewna warsztatowaJeśli zastanawiacie się kiedyś nad tym, jak wyglądają narzędzia w takich miejscach to na pewno pierwsze, co kupię to będzie heblarka przeznaczona do drewna warsztatowa, która jest przecież absolutnym minimum, jakie musi się znaleźć. Wyposażenie warsztatu, który będę wynajmował dla różnych stolarzy musi być perfekcyjne. Nie ma tutaj przecież miejsca na produkty kiepskiej jakości, które rozlecą się po pierwszym użyciu, czy też w trakcie. Wiem na pewno, że heblarka do drewna warsztatowa to skomplikowane urządzenie, ale przecież nie po to nabywał doświadczenie w tej branży latami, aby teraz sobie z tym nie poradzić. W większości przypadków faktycznie tak to wygląda, że kupując parę urządzeń trzeba jeszcze je sprawdzić. Miałem zamiar otworzyć początkowo trzy takie warsztaty, gdzie pracownicy mogliby przychodzić, popracować parę godzin, zrobić swoje i wyjść. Widziałem, że w takich miejscach heblarka do drewna warsztatowa jest na porządku dziennym. Jednak nie wiedziałem w pierwszej chwili, na jaki produkt się zdecydować. Było ich tyle, że na pewno trzeba sobie dokładnie to wszystko przemyśleć. Decydując się na konkretne rozwiązanie w zakresie warsztatów na pewno chciałem trochę oszczędzić. To było w mojej naturze, może dlatego właśnie mogę sobie teraz na to pozwolić, aby otworzyć trzy jak nie więcej takie warsztaty. Z powodzeniem mogę powiedzieć, że udało mi się zrealizować swoją inwestycję w stu procentach. Teraz bardzo często klienci, którzy zdecydowali się na wynajem warsztatu na dłuższy, czy krótszy termin dzwonią do mnie mówiąc, że wszystko jest super, ale heblarka do drewna warsztatowa naprawde robi wrażenie. Dzięki temu faktycznie wiem, że to co robię ma sens i na pewno za parę miesięcy będziemy kupować już kolejne urządzenia, bez których pracownicy nie będą mogli się obejść.

Jak sami widzicie trzeba mieć spore doświadczenie, aby faktycznie zaproponować najlepsze urządzenia. Ze swojego doświadczenia wiem, że najlepsze równa się najdroższe, bądź przynajmniej w wyższej cenie niż inne, więc na pewno nie można tutaj oszczędzać za bardzo. Moi klienci faktycznie chwalili mnie, że mam tak dobry warsztat, z którego mogą korzystać.