Ale życie!

Ile kosztuje rzetelnie wybudowany piec kaflowy?

 

Branża turystyczna w Polsce jest bardzo dobrze rozwinięta – i temu nie zaprzeczy nikt, kto jedzie w sezonie nad polskie morze, góry czy jeziora. Nie brakuje miejsc noclegowych, a wręcz ich wybór jest tak duży, że czasem trudno się na jakiś zdecydować. Identycznie dzieje się z agroturystyką. Klientów jest mniej niż miejsc, które są do zaoferowania, dlatego właściciele pensjonatów i domków do wynajęcia muszą jakoś turystów przyciągać. Najlepiej czymś, co jest oryginalne.

Co jest w ofercie usług zduńskich?

rzetelne usługi zduńskieJedną z takich rzeczy stały się ostatnio wszelkiego rodzaju piece, kominki, wędzarnie i grille, budowane specjalnie przez zdunów. Można spotkać tego rodzaju „atrakcje” w ogródkach pensjonatów, wynajmowanych chatach czy na prywatnych plażach. Skąd pomysł na korzystanie z usług zduńskich? Wielu z nas pamięta chleb z własnego pieca, a tym teraz można przyciągnąć turystę. Jeśli usługi zduńskie oferują wybudowanie takiego pieca, to wielu właścicieli pensjonatów widzi w tym okazję. Obecnie usługi zduńskie nie są już tak mało popularne, jak jakiś czas temu. Piece kaflowe i chlebowe zostały na pewien czas wyparte przez elektryczne i gazowe ich odpowiedniki. Dziś znów wracamy do budowy pieców kaflowych. Tym bardziej, że dość łatwo już w tej chwili o rzetelne usługi zduńskie. Budujemy piece chlebowe, grille, kominki kaflowe do domów, ale też remontujemy stare. To do zduna zadzwonimy po to, by rozebrać stary piec kaflowy lub dokonać jego bezpiecznej renowacji. Dzisiejsze usługi zduńskie mają już zakres nawet artystyczny. Przepiękne piece są tworzone na indywidualne zamówienie, a wykonane rzetelnie będą służy właścicielom wiele długich lat. Tym bardziej, przy regularnej konserwacji i czyszczeniu. O zaletach pieców kaflowych już od dawna mówi się głośno. I choć krążyło widmo całkowitego zniknięcia ich z użycia, tak się nie stało. Kwestia postawienia pieca, kominka lub kuchni kaflowego przez zduna to kwota kilku tysięcy złotych, w zależności od ich wielkości i rodzaju. W skład kwoty do zapłaty wchodzą: projekt, materiały i robocizna.

Są jednak inwestycją, która bardzo szybko procentuje. Warto wziąć pod uwagę to, że praktycznie każde dzieło zduna jest inne. Jednak rzetelność wykonania i oryginalnych charakter tych dzieł, powodują, że ludzie zachwycają się tym, co widzą u innych. Możemy oczywiście poprosić o taki sam piec, jak jest w katalogu lub u sąsiada. Jednak najprawdopodobniej w czasie projektu i w drodze rozpoznawania naszego gustu i potrzeb i tak nasz piec będzie inny – idealny dla nas.