Ale życie!

Jak wybierać baterię do umywalki?

 

Wykańczając, bądź remontując łazienkę, najczęściej decydujemy się na zmianę armatury sanitarnej, w tym także umywalki razem z baterią. W odpowiednią baterię należy również wyposażyć kuchenny zlew. Bateria, zarówno w kuchni, jak i w łazience, musi być przede wszystkim praktyczna, a przy tym oszczędna. Obok zalet typowo użytkowych, musi także ładnie się prezentować i wpisywać w ogólny styl wystroju wnętrza.

Baterie nowoczesne czy retro?

prosta wysoka bateria umywalkowaPoszukując baterii do łazienki, dopasujmy ją stylem do pomieszczenia. Jeśli wnętrze jest nowoczesne i minimalistyczne, świetnie sprawdzi się prosta wysoka bateria umywalkowa. Klasyczna w swoim wyglądzie, nie będzie się nadto narzucać wizualnie. Ale to właśnie jej prostota nada łazience klasy, a jednocześnie będzie łatwa w utrzymaniu należytej czystości. Prosta wysoka bateria umywalkowa będzie dobrym zestawieniem z wolnostojącą misą umywalki. Połączenie to jest idealne do modnych, nowoczesnych łazienek. Natomiast łazienka w stylu retro wymaga nieco innej baterii. Tutaj świetnie sprawdzi się ta w kolorze brudnego złota, najlepiej z dwoma osobnymi kurkami. Przy zakupie baterii warto zwrócić uwagę na oszczędność wody. Rachunki za wodę z pewnością będą pod kontrolą, jeśli zakupimy baterię z perlatorem. Umożliwia on maksymalne napowietrzenie wody, dzięki czemu strumień wydaje się mocniejszy, pomimo niewielkich wskazań licznika. Pod względem oszczędności, lepszym wyborem będą baterie jednouchwytowe, ponieważ o wiele szybciej pomogą uzyskać żądaną temperaturę, niż te z dwoma kurkami. Jeszcze większą oszczędnością wody cechują się baterie dotykowe. W prosty sposób oduczą nasze dziecko bezsensownego marnowania wody podczas mycia zębów. Natomiast szukając baterii do kuchennego zlewu, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jej wysokość. Musi być wystarczająco wysoka, aby bez problemu można było pod nią zmieścić nawet pokaźnych rozmiarów garnek. Bardzo praktycznym rozwiązaniem do zlewu są baterie z ruchomym wężem, który pozwala na łatwe opłukanie nawet dużej patelni.

Wybór odpowiedniej baterii do umywalki, czy do zlewu w kuchni, jest istotny pod wieloma względami. Musi być ona równie ładna, co praktyczna, a przy tym możliwie najbardziej oszczędna. Przy dzisiejszym ekologicznym podejściu do życia, warto zwrócić na to szczególną uwagę. Oszczędzając w prosty sposób wodę, nie tylko dbamy o domowy budżet, ale także przyczyniamy się dbania o naszą planetę. Warto zatem zainwestować w dobrej jakości baterię do umywalki. Z pewnością zakup ten zwróci się w przyszłości naszej, jak i naszych dzieci.