Jak zwalczyć szybko pluskwy?

 

Wiele osób, które zostają pogryzione przez pluskwy we własnym domu, zastanawia się nad tym jak je zwalczyć. Mimo iż mamy domowe sposoby, dzięki którym możemy pokonać walkę z pluskwami, to jednak jest to rozwiązanie na krótki okres. Zwalczanie pluskwy łóżkowej jest bardzo trudnym i wymagającym specjalistycznej wiedzy zajęciem, a często trzeba użyć odpowiednich środków chemicznych. Dlatego najlepiej w takiej sytuacji jest skorzystać z usług firm, które oferują pomoc w skutecznym jej zwalczaniu.

Czy można samodzielnie zwalczyć pluskwy?

szybkie zwalczanie pluskiew w WarszawieNiestety w wielu sytuacjach okazuje się, że samodzielne wysiłki kończyły się niepowodzeniem, a często nawet sporym wydatkiem na różnego rodzaju środki owadobójcze. Wszystkie propagowane na różnych forach internetowych sposoby na zwalczanie tego robaka przynoszą jedynie chwilową ulgę a w długotrwałej perspektywie pluskwy i tak z powrotem wrócą. Dlatego najlepiej, kiedy mamy bardzo duży problem z takim robactwem to najlepiej jest zlecić przeprowadzenie dezynfekcji w specjalistycznej firmie, która oferuje szybkie zwalczanie pluskiew w Warszawie. Najczęściej robaki te ukrywają się w szczelinach ścian oraz podłóg, a także za ramami obrazów oraz luster. Kiedy mamy z nimi ogromnie problem to możemy je także zauważyć na sobie, na meblach oraz pod boazerią i pod tapetami. Są to miejsca w domu, w których pluskwy znajdują sobie kryjówki, a samice składają tam jaja. Niestety, gdy będziemy mieli samice w domu, to może ona składać nawet 500 jaj i wyklują się one w ciągu 6 dni. Skąd się biorą pluskwy w naszym domu? Niestety wielu ludzi nie jest świadomych tego, że przynoszą oni pluskwy sami do domu. Wystarczy przez dłuższy czas przebywać w miejscach publicznych takich jak kino czy szpital albo poczekalnie i wszędzie tam, gdzie korzystamy z miękkich foteli czy łóżek możemy je spotkać. Występują one również w środkach transportu publicznego, a także w hotelach i pensjonatach, gdzie przebywamy na urlopie. Pluskwy mogą również występować w ubraniach, które są z tak zwanej drugiej ręki, gdzie właściciele nie dbają o monitorowanie szkodników takich jak pluskwy domowe.

Bardzo często pluskwy przenoszone są również przez naszych pupili i mogą występować na psach oraz kotach, a także szczurach czy nawet ptakach. Pluskwy mogą również przewędrować do nas od sąsiadów na przykład przez wentylację albo w sytuacji, gdy odwiedzamy wiele mieszkań, tak jak to jest w przypadku policjanta czy elektryka albo hydraulika. Pluskwy najczęściej występują na łóżkach oraz w legowiska zwierząt domowych, a także na odstających tapetach.