Jaką gitarę dla dziecka wybrać?

Muzyka towarzyszy nam praktycznie od zarania dziejów człowieka. Początkowo pełniła głównie rolę religijną, rytualną, jednak z czasem zaczęła zabawiać ludzi i służyć ich przyjemności. Jest to niezwykle zróżnicowana gałąź sztuki. Każdy kontynent, kraj i region ma swoje własne muzyczne style, czerpie inspirację z innych źródeł i poszukuje nowych możliwości. W obecnych czasach muzyka z całego świata ujednolica się, co jest przejawem procesów globalizacji.

Najlepsza gitara dla kilkulatka

jaka gitara dla dziecka będzie najlepszaJeśli lubimy słuchać muzyki, zapewne zdajemy sobie sprawę, jak wiele nurtów możemy wyróżnić w jej obrębie. Pop, reggae, rock, jazz to tylko niektóre z gatunków, które mają na świecie wielu miłośników. Obecnie, w dobie dużych możliwości i upowszechniania się pewnych standardów każdy z nas może próbować swych sił w muzyce. Warto rozwijać swoje zainteresowania od najmłodszych lat, by zyskać wyjątkową pasję. Jeśli nasza pociecha marzy o rozpoczęciu  nauki gry na gitarze, powinniśmy umówić ją na lekcje prywatne lub zapisać do szkoły muzycznej. Trzeba też zastanowić się, jaka gitara dla dziecka będzie najlepsza. Nie należy zaczynać od instrumentu pełnowymiarowego, gdyż będzie on za trudny do opanowania przez kilkulatka, który może w ten sposób szybko się zniechęcić. Najmniejsza możliwa gitara to ta w rozmiarze 1/8 – zazwyczaj grają na niej bardzo małe dzieci. Możemy kupić ją jako pierwszy instrument dla cztero- czy pięciolatka. Następna w kolejce jest gitara 1/4, potem 1/2 i 3/4. Poszczególne rozmiary zależą przede wszystkim od wzrostu dziecka i rozstawu jego palców u lewej dłoni. Lepiej jest kierować się tymi właśnie kryteriami, nie zaś wiekiem, często bowiem zdarza się, że maluch jest wysoki lub niski jak na swój wiek. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki rozmiar będzie najlepszy, warto zasięgnąć opinii doświadczonych doradców klienta w sklepie muzycznym. Możemy też skonsultować się z nauczycielami muzyki, z którymi dziecko będzie mieć zajęcia. Z pewnością doradzą nam oni, jaki rozmiar gitary będzie najlepszy dla naszej pociechy i czym kierować się przy wyborze instrumentu.

Muzyka to wspaniała pasja, która nadaje życiu sens i sprawia, że jesteśmy bardziej pewni siebie, z optymizmem patrzymy w przyszłość. Dobrze jest uczyć się jej od najmłodszych lat, by zyskać cenne umiejętności. Jeśli nasza pociecha chciałaby rozpocząć naukę gry na gitarze, powinniśmy wspierać ją i zapewnić odpowiednie warunki do rozwijania talentu. Gitara w rozmiarze dostosowanym do warunków fizycznych dziecka będzie w stanie zapewnić mu komfort gry.