Jaki kupić tusz do drukarki atramentowej?

Każdy z nas ma w domu urządzenie trzy w jednym, dzięki któremu możemy zarówno skanować, drukować jak i kopiować różnego rodzaju dokumenty, zdjęcia czy też broszury. Jednak należy pamiętać o tym, że prędzej czy później w zależności od tego ile stron drukujemy bądź kopiujemy tusz się skończy i trzeba będzie zakupić nowy.

Kupujemy tusz do drukarki – oryginalny czy zamiennik?

tusze - grodzisk mazowieckiWielu z nas jeszcze przed zakupem drukarki sprawdza w jakiej cenie są oryginalne tusze do niej oraz czy dostępne są zamienniki, które zazwyczaj kosztują połowę ceny tych oryginalnych. Ale czy to dobry pomysł, aby rezygnować z oryginałów na rzecz zamienników? Czy zakupiony przez nas sprzęt będzie działał tak samo, czy nie zniszczy się? Otóż wielu producentów urządzeń zaleca stosowanie oryginalnych tuszy, które produkowane są przez nich tak samo jak drukarki. Według nich są one lepsze i dużo bezpieczniejsze niż tańsze zamienniki. Dlaczego? Dlatego, że w przypadku awarii sprzętu reklamacja nie zastanie rozpatrzona pozytywnie gdyż nie stosowaliśmy się do zaleceń producenta, który wyraźnie napisał jakich tuszy powinniśmy używać. Poza tym zamienniki bardzo często się uszkadzają a co za tym idzie – drukarka nadaje się na śmietnik a my jesteśmy w plecy o kilka stówek. Oczywiście cena oryginalnego tuszu w jakiejś mierze zależy również od ceny drukarki. Im tańsza tym droższy tusz. Jeśli zdecydujemy się na droższą drukarkę tym tańsze będą do niej tusze. Dlatego przy wyborze urządzenia to również jest bardzo ważne. Czasami lepiej wydać sto a nawet dwieście złotych więcej a za to będziemy mogli sobie pozwolić na oryginalne tusze – grodzisk mazowiecki. Co jeszcze przemawia na korzyść oryginałów? Otóż to, że dają o wiele lepszą jakość drukowania niż ich „podróbki”. Kolory są wyraźniejsze a kontury ostrzejsze. Sama mam drukarkę, którą kupiłam jakiś czas temu, ponieważ potrzebna mi była do pracy. I wiem, że oryginalne tusze są o wiele bardziej wydajne niż ich zamienniki. Skąd to wiem? Moja koleżanka kupiła taką samą drukarkę, ale postanowiła zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupowała zamienniki. Ja mogłam wydrukować dwa razy więcej stron niż ona przez co praktycznie wychodziła na to samo. Postanowiła więc kupować oryginały.

Jak widać oryginalne tusze do drukarek są o wiele lepsze i bardziej bezpieczne niż ich zamienniki, które pomimo, iż są tańsze, nie oznacza to, że są lepsze. Ja od zawsze staram się kupować oryginalne tusze bo dzięki temu wiem, że w razie awarii urządzenia moja gwarancja zostanie rozpatrzona pozytywnie a sprzęt naprawiony bądź wymieniony na nowy.