Ale życie!

Księgowość tradycyjna czy online?

W momencie gdy zaczynamy prowadzić działalność gospodarczą musimy także określić prowadzenie księgowości. Możemy prowadzić księgowość online oraz księgowość tradycyjną. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas, na którą się zdecydujemy, ale warto sprawdzić, jakie są zalety i wady danych księgowości. Kiedy już zdecydujemy się na księgowość, to musimy być pewni tego, że dana firma będzie nas rozliczać z urzędem skarbowym oraz z zusem, a także możemy zlecić jej obsługę dział kadry i płace czy też pozyskiwanie dotacji unijnych.

Jaką księgowość wybrać?

księgowość w PoznaniuNa przedsiębiorcy który nie wybierze dla siebie odpowiedniego biura rachunkowego ciąży obowiązek, aby samodzielnie rozliczał dokumentacji firmy. Niestety dla wielu przedsiębiorców jest to tak ogromna odpowiedzialność, że większość decyduje się na to, aby zlecić takie czynności dobrej firmie księgowej, która zajmie się wszystkim a my nie będziemy się musieli niczym martwić. Tradycyjna księgowość w Poznaniu jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla starszych klientów, którzy od lat przyzwyczajeni są do papierkowej dokumentacji swojej firmy i w ten sposób deklarują wszystkie podatki oraz inne pisma, które trzeba przesłać do odpowiedniego urzędu. W ten sposób my jako przedsiębiorcy jesteśmy zobowiązani do tego, aby dostarczyć do biura rachunkowego wszystkie dokumenty do rozliczenia albo możemy zdecydować się na taki wariant, żeby to księgowy przyjeżdżał do nas. Następnie gdzie wszystko zostanie rozliczone otrzymujemy odpowiednie informacje Jaki podatek Mamy zapłacić oraz jakie składki na ubezpieczenie. W ten sposób oszczędzam a kilka nawet kilkanaście godzin w ciągu miesiąca, które możemy przeznaczyć na inne czynności na przykład te związane z rozwojem biznesu. Biuro rachunkowe pomoże nam przede wszystkim wystawiać i przechowywać faktury, wypełniać wszystkie księgi przychodów i rozchodów, prowadzić ewidencję sprzedaży, sporządzać deklarację czy też kontaktować się z urzędami. Dodatkowo firma świadcząca nam usługi księgowe wypełni wszelkie deklaracje do urzędów, a my niczym nie będziemy się musieli przejmować.

Ciężko jest jednoznacznie określić, jaka będzie cena za daną usługę w twojej firmie, ale zazwyczaj płacimy od ilości dokumentów, jakie trzeba rozliczyć. Zaletami takiej księgowości jest to, że mamy pełną obsługę oraz wsparcie indywidualnego specjalisty na wyciągnięcie ręki, ale w przypadku księgowości online wszystkie dokumenty przesyłamy przez internet, dzięki czemu zaoszczędza mnóstwo czasu, a także niepotrzebne koszty takie jak dojazd. Dodatkowo w dowolnym momencie możemy sprawdzić jak wygląda nasza księgowość za pomocą komputera czy nawet telefonu komórkowego.