Kto w Warszawie zajmuje się pracami wysokościowymi?

Kilka lat temu zainwestowałem w budowę dużego biurowca w Warszawie. Wybudowałem budynek, który miał ponad 20 pięter i miał całą przeszkloną fasadę. Jako zarządca i właściciel całej nieruchomości musiałem dbać o porządek i ład na terenie części wspólnych budynku. Na co dzień zatrudniam firmę sprzątającą, ale oni nie zajmują się myciem okien na wysokościach. Po zimie okna były bardzo brudne, co powodowało że budynek nie prezentował się zbyt imponująco. Musiałem zatrudnić firmę, która zajmuje się pracami na wysokościach.

Mycie okien, jako specjalistyczna praca wysokościowa

specjalistyczne prace wysokościowe w warszawieWiedziałem, że istnieją specjalistyczne firmy, które zajmują się pracami na wysokościach. Takie firmy zatrudniają tylko wykwalifikowanych pracowników, którzy świetnie radzą sobie ze specjalistycznymi pracami na wysokościach. Jednakże, przede wszystkim posiadają oni specjalistyczny sprzęt przeznaczony do bezpiecznej pracy na wysokościach, który sam osobiście nie posiadam, dlatego firma sprzątająca, którą zatrudniam nie może zająć się myciem okien na wysokościach mojego budynku. Znajomy polecił mi firmę, która w swojej ofercie posiada specjalistyczne prace wysokościowe w warszawie. Wziąłem od niego namiary na tą firmę i zapoznałem się z ich szczegółową ofertą na ich stronie internetowej. Faktycznie, oferowali oni specjalistyczne prace wysokościowe nawet na wysokości do stu metrów nad ziemią. Posiadali specjalistyczny sprzęt do prac na wysokościach, który można było od nich również wynająć. Była to tańsza opcja niż wynajem sprzętu wraz z pracownikiem przeszkolonym do specjalistycznych prac wysokościowych, ale dalej było to dosyć tania opcja. Z pewnością byłem w stanie wyłożyć taką sumę pieniędzy za to, aby profesjonaliści zajęli się specjalistyczną pracą wysokościową. W takiej sytuacji, kiedy okna znajdują się na wysokości kilkudziesięciu metrów nad ziemią, z pewnością można uznać mycie okien, jako specjalistyczną pracę wysokościową. Zdecydowałem się nawiązać współpracę z tą firmą. Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór.

Przede wszystkim ta firma miała bardzo szybkie terminy, i kiedy tylko zadzwoniłem do nich po to, aby zamówić specjalistyczne prace wysokościowe związane z myciem szyb i okien na fasadzie mojej nieruchomości, od razu umówiłem się z nimi na ten sam tydzień. Byłem bardzo zadowolony z ich pracy, ponieważ przeprowadzali prace wysokościowe w sposób szybki i sprawny, a przede wszystkim bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i dla najbliższego mienia ruchomego. Byłem bardzo zadowolony.