Ale życie!

Kursy prawa jazdy

 

Najszybciej nauczymy się jeździć samochodem z dobrym instruktorem. Niektórzy kursanci mają problem z opanowaniem wszystkich umiejętności, na które się składa jazda samochodem. Jedni w połowie kursu umieją już sprawnie jeździć, a inni dopiero pod koniec zaczynają załapywać o co chodzi. Bez względu na szybkość uczenia się, musimy spędzić z instruktorem trzydzieści godzin za kierownicą.

Czego się nauczymy na prawie jazdy?

prawo jazdy w GdańskuJeszcze jakieś dziesięć lat temu, wystarczyło odbyć dwudziestogodzinny kurs nauki jazdy, aby móc przystąpić do egzaminu państwowego. Obecnie ten czas jest wydłużony do trzydziestu godzin, gdyż wielu kursantów skarżyło się na zbyt krótki czas nauczania. Im lepiej się kursant nauczy jeździć na kursie, tym mniej będziemy mieli wypadków na drogach, więc warto z nauki wyciągnąć jak najwięcej. Prawo jazdy w Gdańsku robią już nawet osoby, które dopiero ukończyły osiemnasty rok życia. Robienie prawa jazdy tak wcześnie może być ryzykowne, ale z drugiej strony, młodzi kursanci zdecydowanie szybciej się uczą. Na kursie na prawo jazdy, nauczymy się wszystkich niezbędnych umiejętności, które pozwolą nam bezpiecznie się poruszać po drogach w kraju i zagranicą. Kurs zaczyna się od teoretycznej części, na której wykwalifikowany wykładowca przedstawi nam w jasny sposób podstawowe zagadnienia związane z kierowaniem pojazdem mechanicznym o różnym tonażu. Zanim wyjedziemy na ulice z instruktorem, musimy poznać przepisy ruchu drogowego. Kiedy opanujemy tą część kursu, to możemy w końcu zasiąść za kierownicą. Pierwsze godziny najpewniej spędzimy an placu manewrowym, gdzie nauczymy się ruszać, zatrzymywać i skręcać. Potem przyjdzie czas na naukę jazdy po łuku do przodu i do tyłu, a na sam koniec instruktor pokaże nam jak ruchać samochodem stojącym pod górkę z zaciągniętego hamulca ręcznego. Kiedy wyjedziemy już na ulice, to będziemy ćwiczyli zapewne dziesiątki razy parkowanie na różne sposoby, ponieważ jest to obowiązkowy element na egzaminie. Im więcej godzin spędzimy jeżdżąc, tym pewniej będziemy się czuli za kierownicą i będziemy mieli większe szanse na zdanie za pierwszym podejściem.

Statystyki pokazują, że w Gdańsku co czwarty kursant zalicza egzamin w części praktycznej za pierwszym podejściem. Jest bardzo niewielu kursantów, którzy muszą po kilka razy podchodzić do egzaminu, a to bardzo dobrze świadczy o instruktorach, ponieważ potrafią skutecznie uczyć przyszłych kierowców. Im lepiej wyszkoleni kierowcy, tym bezpieczniej mamy na drogach. Zdanie prawa jazdy nie jest takie trudne, kiedy potrafi się dobrze jeździć.