Ale życie!

Kwiatowy haft na firankach

 

Moim marzeniem od dawna był piękny, romantyczny salon w domu, pomieszczenie o dużym metrażu, z puszystym dywanem na podłodze i obrazami na ścianach. Obowiązkowo kominek, miękkie sofy z poduchami i piękne okno obramione firanami i zasłonami, z widokiem na zielony ogród. Na suficie jakiś kryształowy żyrandol, a do tego kinkiety dające miękkie światło, kiedy za oknem zapadnie zmrok. Marzę o tym już od dawna i teraz wreszcie mogę swoje marzenie zrealizować.

Okno ozdobione haftowanymi firankami

zwiewne firanki haftowaneMam wszystko zaplanowane. Chciałabym, aby meble były w delikatnych pastelowych barwach. Dywan koniecznie wielki i mięciutki tak, by można było po nim chodzić boso. Sofa i fotele powinny być z miękkiej skóry lub zamszu, a może pluszowe. Tak, żeby zapadło się w nie kiedy się usiądzie, by człowiek czuł się jak w chmurach. Do tego cudowne poduszki z frędzlami. Ściany pomalowane na jakiś pastelowy kolor a na nich obrazy z kwiatami lub pięknymi krajobrazami. Na suficie ozdobna lampa, może kryształowy żyrandol. I okna, okna są najważniejsze. Chciałabym mieć atłasowe zasłony i zwiewne firanki haftowane w jakiś kwiecisty wzór. Oczywiście ręcznie haftowane tak, by wzór się nie powtarzał, jak przy maszynowym hafcie. I koniecznie z jakiegoś delikatnego materiału, tiulu albo batystu. Firanki muszą być koniecznie białe, ale takie przejrzyste, bu było przez nie widać zielony, kwitnący ogród, który mam za oknem. Te firanki byłyby taką ramą dla widoku za oknem, a delikatny haft dodatkowo będzie podkreślał to, co tam najpiękniejsze, czyli kolorowe kwitnące kwiaty. Haft na firankach mógłby też stanowić jakiś inny ornament, może coś w rodzaju pnączy z drobnymi listkami. Generalnie te firanki będą bardzo ważne, bo tak sobie wyobrażam, jak delikatnie falują kiedy głaszcze je bryza zza otwartego okna. Zasłony też powinny być delikatne, tak, by komponowały się dobrze z firankami i by wspólnie tworzyły takie wspaniałe obramowanie okna. Wtedy cały pokój będzie wyglądał olśniewająco i zachwycająco.

Mam nadzieję, że już niedługo uda mi się zrealizować moje niezwykłe marzenie. Zwłaszcza zależy mi na tych zwiewnych firankach, które delikatnie poruszane będą podmuchami wiatru i będą stanowiły świetne tło dla całego wyposażenia mojego salonu z marzeń. Wszystko co w nim ustawię, będzie miękkie i subtelne, począwszy od dywanu z długim włosiem, poprzez pastelowe sofy i fotele, aż po mięciutkie poduszki z frędzlami. Firanki z haftem z delikatnego materiału dopełnią całości tej wymarzonej kompozycji jak z bajki.