Ale życie!

Markowe przyczepki rowerowe

Dla osób lubiących jeździć na rowerach, nawet pojawianie się na świecie dziecka nie powoduje rezygnacji z tej przyjemności. Powszechnie się uważa, że dzieci do wieku około dwóch, trzech lat nie powinny jeździć na rowerze, to przyczepki dla dzieci, skutecznie walczą z tym poglądem. Zanim maluch nauczy się samodzielnie jeździć na rowerze, minie sporo czasu, dlatego do tego momentu można go wozić w specjalnej przyczepce. 

Jakiej firmy kupić przyczepkę dla dziecka?

przyczepki qeridooNa rynku znajdziemy mnóstwo modeli przyczepek rowerowych. Jedne będą lepsze, a inne gorsze, dlatego przy zakupie warto postawić na sprawdzony model, dobrej firmy. Najważniejsze jest bezpieczeństwo maluchów i komfort jazdy. Bez wątpienia na uwagę zasługują przyczepki Qeridoo. Jest to niemiecka firma, która od wielu lat produkuje sprzęt rowerowy wysokiej klasy. Oferują modele jedno i dwuosobowych przyczepek, które jednocześnie pełnią aż trzy, a niekiedy nawet cztery funkcje. Mogą być komfortową przyczepką rowerową, wygodnym wózkiem spacerowy, wersją do biegania, lub możemy zamienić koła na płozy i jechać z dzieckiem w góry na stok, lub zaśnieżone drogi. Konstrukcja jest wykonana z lekkiego aluminium, które zostało wzmocnione w najbardziej wrażliwych miejscach. Dla bezpieczeństwa modele firmy Qeridoo zostały wyposażone w nożny hamulec tarczowy i dobrej jakości amortyzatory zlokalizowane na tylnych kołach. Przyczepka jest tak skonstruowana, aby nawet w trakcie wycieczki można było w łatwy sposób zamienić ją na wózek do biegania, lub na odwrót. Każda przyczepka posiada rączkę do pchania, przednie koło z możliwością blokady, dyszel rowerowy, drążek łączący rower z przyczepką, czy przesuwne ochraniacze głowy. Aby zminimalizować chlapanie podczas jazdy, tylne koła zostały osłonięte ochraniaczami kół, które możemy zdemontować w każdej chwili. Jeżeli w przyczepce jedzie jedno dziecko, to siedzi na środku siedziska i tym samym pozostaje dużo wolnego miejsca na bagaże. Jeżeli natomiast w przyczepce będziemy wozili dwójkę dzieci, to niewielkie bagaże możemy schować pod przyczepką.

Przyczepki są coraz częściej stosowane przez aktywnych fizycznie rodziców. W taki sposób mogą oni w dowolny sposób spędzać wspólne chwile z dzieckiem. Możemy z nią jechać na zakupy, gdyż posiada sporo miejsca na bagaże, a także spacerować, czy biegać. Jest bardzo zwrotna i lekka. Maluchy jadące w środku są zapięte pasami, a zagłówki chronią ich czaszki przed ewentualnymi urazami. Przyczepka ma obniżony środek ciężkości, przez co świetnie się trzyma drogi.