Ale życie!

Materace z pianki termoelastycznej

 

Pianka termoelastyczna w produkcji materacy jest coraz chętniej wykorzystywana. Posiada szczególne właściwości, ale przy tym nie każdemu odpowiada. Kto powinien zainteresować się materacem wykonanym z pianki termoplastycznej? Jakimi właściwościami się wyróżnia i co sprawia, że grono osób nim zainteresowanych nieustannie się powiększa?

Pianka termoelastyczna w produkcji materacy

materac z pianki termoelastycznejO tym, jakie właściwości posiada pianka termoelastyczna, mówią już jej nazwy: pianka leniwa lub pianka z pamięcią (ang. memory foam). To materac idealnie dopasowujący się do swojego użytkownika. Ma delikatną, ale jednocześnie trwałą strukturę. Jest wytrzymały, odporny na zniekształcenia i można go długo użytkować bez negatywnego wpływu na komfort snu. Materac z pianki termoelastycznej jest polecany osobom, które zmagają się z problemami ze strony kostno-stawowego (bóle kręgosłupa, zwyrodnienia, bóle stawowe), mają kłopoty z układem krążenia (szybko marzną) lub przez chorobę są przez długi czas unieruchomione (profilaktyka odleżyn). Dlaczego? Otóż jego odpowiednio zaprojektowana powierzchnia doskonale dopasowuje się do ciała. Zapewnia mu też przyjemne ciepło i maksymalną wygodę. Siła nacisku jest równomiernie rozłożona, a osoba wypoczywająca ma uczucie leżenia na miękkiej, elastycznej powierzchni. Ta cecha nie każdemu odpowiada, warto więc przed zakupem dotknąć tego rodzaju piankę oraz sprawdzić, czy jest dla nas odpowiednia. Materace termoelastyczne są też często produkowane z poszanowaniem środowiska. Do ich produkcji używa się m.in. oleju rycynowego lub innego oleju roślinnego, które w tym przypadku zastępują olej napędowy. Są to też materace trwałe, odporne na odkształcenia, przez co mogą być użytkowane przez wiele lat (przy zachowaniu właściwej higieny łóżka). W trakcie snu ciało jest solidnie podparte, dzięki czemu ma szansę na właściwą regenerację. Przyjmuje wygodną i stabilną pozycję (ucisk jest równomiernie rozłożony na całej powierzchni). Materace z pianki termoelastycznej są wskazane w sypialniach małżeńskich, zwłaszcza jeśli jeden z parterów często zmienia pozycję w czasie snu.

W ciągu całego życia jego 1/3 spędzamy w łóżku. To ogromna ilość czasu, więc ważne jest by był on dobrze spożytkowany. A za to odpowiada w dużej mierze sprzęt, czyli łóżko, materac i pościel. Jeśli te elementy będą dobrane do naszych potrzeb z należytą starannością i będziemy o nie właściwie dbać, możemy być pewni, że nasz nocny odpoczynek będzie odpowiedni. To z kolei przełoży się na nasze zdrowie i samopoczucie.