Miękka kołderka dla niemowlaka

 

Niemowlęta potrzebują ciepła i miłości rodziców, bo to daje im poczucie bezpieczeństwa. Niektóre dzieci lubią być ciasno zawijane w rożki, lub beciki, bo czują się wtedy jak w brzuszku mamy, gdzie miały niewiele miejsca do poruszania się. Jeżeli nie mamy becika, ani rożka, to malucha można zawinąć w kocyk, który dodatkowo ogrzeje małe ciałko. W łóżeczku zamiast kocyka, można dać dziecku miękką kołderkę.

Gdzie kupić kołderkę dla niemowlaka?

miękkie kołderki dla niemowlątDzieci lubią być otulane miękkimi materiałami, bo czują wtedy ciepło i są bezpieczne. Żeby maluch się dobrze czuł, to musi mieć lekkie i przewiewne ubranka, pościel, oraz wszystkie przykrycia i materiały mające bezpośredni kontakt ze skórą dziecka, powinny być uszyte z bezpiecznej bawełny. Miękkie kołderki dla niemowląt, oraz poduszki, że względu na wrażliwą skórę dziecka powinny mieć hipoalergiczne wypełnienie. Najlepsze jest z pianki, albo z małych kuleczek silikonowych. Kołderki z takim wnętrzem można prać w palce w nie za wysokiej temperaturze i suszyć w stanie rozłożonym. Małe dzieci należy zawsze ubierać o jedną warstwę więcej niż sami mamy na sobie, ponieważ nie mają jeszcze unormowanego systemu termoregulacji i szybciej marzną. Kocyka nie możemy traktować jako kolejną warstwę, gdyż maluch w łóżeczku, lub wózku może się odkryć, dlatego należy go traktować jako dodatkowe okrycie. Komplet kołderki z poduszką można dostać w dwóch rozmiarach, do łóżeczka i wózka. Miękkie, bawełniane kołderki dobre są na ciepłe miesiące, a grubsze, polarowe, doskonale grzeją w zimowe miesiące. Aby mieć pewność co do jakości produktu, najlepiej pościel dla dzieci kupować w sprawdzonych sklepach z artykułami dla dzieci, albo w dobrych e-sklepach. Gwarancją pewności jest certyfikat unijny, dopuszczający kołderkę do sprzedaży i gwarantujący jej bezpieczne wykonanie. Dla starszego dziecka, kołderka, albo gruby kocyk, może stanowić matę, na której dziecko będzie się bawić. Dobrze jest od razu kupić dwa komplety pościeli, żeby w razie zabrudzenia mieć kołdrę na zmianę.

Niemowlęta rozczulają każdego dorosłego i powodują, że rodzice zrobią wszystko, aby niczego im nie brakowało. Najlepsze zabawki, kocyki i kołderki, a do tego smoczki do butelek i uspokajacze. Dla starszych dzieci pościel może być wypełniona pierzem, bo z wiekiem dzieci uodporniają się i nie reagują alergicznie. Dobra jakościowo kołderka, w kolorze dopasowanym do płci dziecka świetnie się nadaje na prezent dla nowo narodzonego maluszka. Przy małym dziecku, z pewnością się przyda dodatkowy komplet pościeli.