Nowa seria dronów od DJI

 

Bardzo często zdarzało się, iż najpopularniejsze serie samochodów, sprzętu komputerowego czy nawet i dronów otrzymywały dość duże unowocześnienia, dzięki czemu dostępne były modele lepsze, szybsze i bardziej zaawansowane, choć pozostające ciągle częścią owej serii, i posiadające wszystkie jej zalety. Niedawno miało to miejsce z serią dronów Mavic, produkowaną przez DJI, która była jedną z najczęściej wykorzystywanych linii dronów dla operatorów o każdym stopniu zaawansowania.

Nowoczesny dron z serii Mavic

DJI Mavic 2 ProPierwsze drony z serii Mavic były modelami wyczynowymi, stosunkowo prostymi w konstrukcji i obsłudze, a przede wszystkim bardzo tanimi, jak na sprzęt o bardzo dobrych charakterystykach. Szybko więc stały się jednymi z najczęściej widywanych modeli dronów na różnorakich pokazach i zawodach. Jednak niedawno producent postanowił unowocześnić serię Mavic, wprowadzając bardziej zaawansowane i nowoczesne modele dronów, jakimi były drony DJI Mavic 2 Pro. Nadal pozostawały one bardzo dobrymi maszynami, aczkolwiek zostały one rozszerzone o znacznie lepsze układy optyczne, wzorowane na kamerach sportowych, dzięki którym nagrywanie relacji z zawodów było jeszcze łatwiejsze, i często nie wymagało nawet najmniejszej obróbki po nagraniu materiału na dysk twardy. Pozostałe aspekty drona zostały równie mocno wypolerowane, gdyż operatorzy porównujący obydwa modele w stanie fabrycznym zauważali ogromny skok responsywności i sterowności, w porównaniu do modelu podstawowego, jak również o wiele lepsze osiągi i prędkość. Wiele ulepszeń zostało wykonanych ze względu na uwagi samych operatorów, i najczęstszych problemów przez nich zauważanych. Co więcej, niemal wszystkie mankamenty, zarówno dotyczące zachowania w locie jak i wytrzymałości podzespołów zostały w nowej serii całkowicie usunięte, głównie przez zastosowanie odmiennego układu sterowania. Mavic 2 Pro posiadał również wiele zaawansowanych dodatków, nie widywanych za często w dronach wyczynowych, takich jak możliwość programowalnego lotu czy reagowania na gesty i rozpoznawania twarzy.

Dodatkowe układy elektroniczne musiały być jednak lepiej osłonięte niż podstawowe części, dlatego nowy wariant drona był większy, i posiadał znacznie odporniejszą obudowę niż poprzednia wersja. Mimo wszystkich zmian, projektanci DJI postarali się by nowy dron był równie łatwy do modyfikacji jak stara wersja, wprowadzając do sprzedaży ogromną ilość podzespołów i części zamiennych, służących zarówno do personalizacji jak i naprawy drona po uszkodzeniu.