Ale życie!

Obraz na korku jako ozdoba mieszkania

Puste ściany w mieszkaniu mogą sprawiać wrażenie nieco nudnych. Można więc pomyśleć nad tym, jak można by je urozmaicić. Warto bowiem pamiętać, że wszystkie dekoracje mają bardzo duży wpływ na to, jak ostatecznie prezentuje się wystrój danego pomieszczenia. Istnieje wiele różnorodnych sposobów na urozmaicenie wnętrz, warto więc poszukać inspiracji oraz wybrać to, co najbardziej przypadło nam do gustu. W ten sposób możemy stworzyć piękne, inspirujące oraz niepowtarzalne wnętrza.

Dekorowanie pokoju obrazem na korku

duże obrazy na korkuRóżnorodne sposoby na urozmaicenie wyglądu ścian w naszym mieszkaniu mogą sprawić, że uczynimy poszczególne pomieszczenia o wiele ciekawszymi. Dzięki temu wnętrza będą intrygowały oraz przyciągały wzrok wszystkich gości. Jeżeli chcemy nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru, doskonałym pomysłem mogą być duże obrazy na korku, które cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Mają bowiem sporo zalet – nie tylko świetnie wyglądają oraz urozmaicają otoczenie. Korek okazał się doskonałym pomysłem na dekorowanie ścian, ponieważ jest niezwykle lekki. Dzięki temu możemy taką dekorację powiesić na każdej ścianie, niezależnie od tego, z czego jest wykonana. Korek jest naturalnym materiałem, w dodatku ekologicznym, który jest w pełni bezpieczny oraz nie ma żadnego zapachu. Wielu osobom kojarzy się ze zwykłymi, brązowymi tablicami służącymi na przykład do organizowania swoich notatek czy zdjęć. Na szczęście można sobie wybrać obraz, który na takim korku się pojawi. Możliwości jest naprawdę sporo – może to być jakakolwiek mapa, krajobraz czy nawet abstrakcyjny motyw. Możemy wybrać wzór całkowicie pasujący do naszych indywidualnych preferencji. Jeżeli chcemy, taki obraz może nadal spełniać funkcję zwykłej tablicy korkowej – wyeksponowane na nim zdjęcia czy notatki będą się o wiele lepiej prezentować. Jeżeli wybierzemy mapę, możemy na niej swobodnie oznaczać miejsca, które odwiedziliśmy albo dopiero chcemy odwiedzić.

Obraz wykonany na korku może być bardzo ciekawą, ekologiczną ozdobą do mieszkania urządzonego w każdym stylu. Wystarczy wybrać odpowiedni motyw, aby urozmaicić swój salon czy jakiekolwiek inne pomieszczenie. Obrazy tworzone na takim materiale bardzo dobrze się prezentują, mając przy tym głębokie kolory. Co ciekawe, taki obraz może spełniać takie same funkcje, jak zwykła tablica korkowa – doskonale sprawdzi się do umieszczania różnorodnych notatek czy zrobienia wystawki swoich fotografii, jednak wygląda o wiele ciekawiej, ponieważ możemy wybrać różnorodne obrazy.