Oryginalny prezent – karykatura

Często zastanawiamy się co podarować rodzicom z okazji okrągłej rocznicy ślubu, zazwyczaj wszystko z praktycznych rzeczy już mają i ciężko dopasować coś szczególnego. Na szczęście pomimo upływających lat poczucie humoru oraz uśmiech z twarzy im nie znika, więc idealnym prezentem podkreślającym ich osobowość może być zabawna karykatura.

Gdzie zamówić karykaturę?

karykatura na zamówienieBez wątpienia karykatura to prezent bardzo indywidualny, dlatego dla osoby obdarowanej ma dużo większe znaczenie. Często zamawiana jest na specjalne życzenie, potrzebna jako prezent z wyjątkowej okazji. Dodatkowo jest niepowtarzalna, ponieważ drugiej takiej nigdzie nie znajdziemy. Obecnie znajdziemy mnóstwo osób ogłaszających się z usługami wykonania pięknych rysunków w postaci karykatur. Warto jednak przed wyborem zapoznać się z wcześniejszymi projektami karykaturzysty, by uniknąć niepotrzebnego rozczarowania po otrzymaniu pracy. A jeszcze lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z tego samego źródła, z którego już ktoś zamawiał rysunek z rodziny czy przyjaciół i był zadowolony. Karykatura na zamówienie może być wykonana w kolorze albo czarno-białej wersji, dzięki temu z łatwością dopasujemy portret do wystroju wnętrza solenizantów, tak by ładnie się komponował. Do zamówienia będzie potrzebne jedno lub najlepiej kilka wyraźnych zdjęć, by móc odzwierciedlić na kartce dokładne rysy twarzy bohaterów dzieła. Jaki jest koszt wykonania rysunku? Niestety nie ma stałej kwoty, ponieważ każda praca może wykonana być w innym formacie, za pomocą różnej techniki. Dużo zależne jest też od karykaturzysty, jego doświadczenia, ponieważ rysunek jest pracochłonny i wymaga sporo koncentracji. Najbardziej popularną opcją zamawiania jest karykatura online, która jest znacznie bardziej precyzyjna niż rysowana na żywo. Czas oczekiwania w zależności od osoby rysującej wynosi średnio kilka dni plus czas przeznaczony na wysyłkę. Najprostszą karykaturę w najmniejszym formacie A4 i w kolorach czarno – białych, kupimy już od 50 złotych. Natomiast większych rozmiarów praca, z licznymi szczegółami i z użytym kolorem może także kosztować nawet 200-300 złotych. Jednak karykatura z głównymi bohaterami będzie dużym zaskoczeniem i oryginalnym prezentem. Zapewne podczas każdej okazji, nawet po dłuższym czasie wizerunek swojej postaci w żartobliwej wersji wywoła uśmiech na twarzy i przypomni osobę, która ja wręczyła.

Warto zaznaczyć, że rysunek karykatury w żadnym wypadku nie jest ośmieszeniem osoby znajdującej się na niej, ale pokazaniem jej zabawnego poczucia humoru oraz podkreślenia jej osobowości i dystansu do samego siebie. Zawieszona na ścianie karykatura będzie piękną dekoracją domu, pod warunkiem, że wykonana zostanie przez profesjonalnego karykaturzystę.