Ale życie!

Piękne zęby w każdym wieku

 

Zęby są bardzo ważnym elementem naszego wizerunku. Gdy są zadbane dodają pewności siebie. Zaniedbany uśmiech jest często powodem do wstydu, ciągłej kontroli własnej mimiki i smutku. Świadczą o naszej higienie oraz stopniu dbania o siebie. Z wiekiem walka o piękny uśmiech staje się coraz trudniejsza, dlatego w życiu codziennym warto przestrzegać kilku podstawowych zasad lub skorzystać z pomocy specjalisty.

Sztuczne zęby nie są końcem świata

ząb sztucznyStan naszego uśmiechu w główniej mierze zależy od naszych nawyków, tego jak i co jemy oraz jak często i czym szczotkujemy zęby. Zalecane jest, aby myć zęby co najmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem, za pomocą szczoteczki elektrycznej. Po 40 roku życia popularnymi problemami są przebarwienia i żółknięcie zębów. Przyczyny tego zjawiska mogą być różne, między innymi palenie wyrobów tytoniowych, picie kawy lub herbaty, jedzenie owoców zawierających dużą ilość barwnika. Często przebarwienie się zęba może być reakcją pourazową, podczas której obumarł nerw. Wiele osób dojrzałych obserwuje u siebie obnażanie się dziąseł, co jest pierwszą oznaką paradontozy. Wiek ma w tym przypadku duże znaczenie, ale niewłaściwe szczotkowanie oraz nagromadzenie kamienia nazębnego zasadniczo pogarsza sytuacje. Obniżanie się dziąseł zaleca się jak najszybciej konsultować z dentystą aby wyeliminować bądź zatrzymać proces paradontozy, która nieleczona może spowodować trwałe ubytki w uzębieniu. Brzmi to poważnie, jednak nie jest powodem do paniki, gdy jedyną opcją leczenia jest usunięcie zęba. Obecne możliwości technologiczne zapewniają nas, że ząb sztuczny nie będzie różnił się od naturalnych. W gabinetach dentystycznych można znaleźć usługi regeneracyjne, cieszące się wielką popularnością. Polegają one na dokładnym oczyszczeniu powierzchni zęba i odbudowie szkliwa. Rozwój branży stomatologicznej jest bardzo prężny, jednak każdy dentysta zaleca przede wszystkim dokładną, codzienną higienę jamy ustnej. Szczoteczka powinna być dopasowana twardością do odporności dziąseł. Za twarda szczoteczka może uszkodzić dziąsła, a za miękka nie wyczyścić zębów z odpowiednią dokładnością. Mycie zębów powinno trwać co najmniej dwie minuty. Aby uzyskać najlepszy efekt, szczególnie posiadając małe przerwy między zębami, należy pamiętać o nitce dentystycznej. Warto zainwestować w dobry płyn do płukania ust. Usuwają one nie tylko bakterie, ale również pomagają uporać się z nieprzyjemnym zapachem. Problem zapachu natęża się z wiekiem i powoduje dyskomfort w kontaktach z innymi ludźmi. Kolejną podstawową zasadą są regularne wizyty u dentysty. Kontrola dwa razy w ciągu roku to pewność że odpowiednio dbamy o zęby.

Uśmiech, bez znaczenia czy naturalny czy poprawiony przez protetyka, zawsze jest mile oglądany oraz dodaje pewności siebie. Technologia pozwala nam posiadać piękne zęby w każdym wieku, a dodatkowe stosowanie się do podstawowych zaleceń pozwoli nam dłużej cieszyć się tym, czym obdarowała nas natura. Wizyty u specjalisty należy potraktować jak prezent dla samego siebie, a nie smutną konieczność. Z takim nastawieniem na pewno chętniej zajrzymy do gabinetu.