Ale życie!

Pielęgnacja ogrodów i terenów zielonych w Krakowie

 

Firma zajmująca się pielęgnacja zieleni ma w swoim zakresie usług również kompleksowe prace ogrodnicze. Przydomowy ogród wymaga bowiem całorocznej pielęgnacji. Prace należy rozpocząć późną zimą, najlepiej na początku marca. Można wtedy sadzić odporne na mróz rośliny, by latem doczekać się pełnej ferii barw. W ramach usług ogrodniczych otrzymamy projekt ogrodu,  przygotowanie ziemi, zasadzenie trawy, wykonanie  nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów oraz nadzór nad przydomową zielenią. 

Krakowska firma ogrodnicza z tradycją

pielęgnacja ogrodów krakówKrakowskie wille, domy na osiedlach, szeregówki i większe tarasy, wymagają specjalnego podejścia. Dawniej każda większa nieruchomość korzystała z pomocy zawodowego ogrodnika. Dziś takie umiejętności posiadają pracownicy firmy zajmującej się całoroczną pielęgnacją zieleni. Jeśli marzy nam się profesjonalna pielęgnacja ogrodów Kraków posiada tradycyjną ofertę firm z wieloletnim doświadczeniem. Uprawa drzew ozdobnych, iglaków, krzewów owocowych i kwiatów, wymaga wprawnej ręki eksperta. Przedsiębiorstwo ogrodnicze oferuje kompleksowe usługi od projektu po doraźna pomoc i konsultacje przy sezonowych zmianach w ogrodzie. Projekt powinien uwzględniać naturalne warunki panujące przy nieruchomości: rodzaj gleby, nasłonecznienie a także takie czynniki jak ekspozycja na zanieczyszczenia, jeśli działka położona jest przy ruchliwej ulicy. Wykwalifikowany ogrodnik z Krakowa potrafi dobrać gatunki roślin, by wzajemnie stymulowały się do wzrostu. Ważny jest także dobór gleby i sposobów jej użyźniania. Iglaki i wrzosy lubią kwaśną ziemię. Inne rośliny lepiej czują się w środowisku zasadowym lub neutralnym. Bez względu na to, czy posiadamy piękną willę z dużym ogrodem, czy niewielki kawałek zieleni lub taras, możemy z pomocą profesjonalisty wykorzystać każdy, nawet najmniejszy kawałek ziemi. Przedsiębiorstwo ogrodnicze posiada profesjonalny sprzęt, jak glebogryzarki, kosiarki, mini koparki do wykonywania oczek wodnych, stawów, strumieni lub niewielkich wodospadów i kaskad ogrodowych.

Krakowskie ogrody posiadają niezwykły klimat, który przywodzi na myśl czasy secesji i pejzaże wielkich mistrzów pędzla. Tutejsze przedsiębiorstwo ogrodnicze posiada doświadczenie w pielęgnacji zieleni zabytkowej oraz w nasadzeniach na gruntach deweloperskich, przy zupełnie nowych inwestycjach. Pomoże w wykonaniu projektu, skorygowaniu wyglądu obecnego ogrodu i wskaże, jakie gatunki będą dobrze rosły na naszej nieruchomości. Pielęgnacja zieleni sprawi, że nasz ogród zyska zupełnie nowy wygląd.