Pierwszy raz wynajmujemy studio

Byliśmy zgraną paczką znajomych, która faktycznie zawsze miała jakieś ciekawe pomysły. Tak się akurat składa, że każdy z nas interesował się fotografią, ale nigdy tak naprawdę nie mieliśmy okazji niczego razem zrobić. Dlatego właśnie stwierdziłem, że może zrzucimy się po jakąś kwotę i faktycznie zdecydujemy się na wynajem jednego studia fotograficznego. Było nas kilka osób, więc na pewno koszt będzie śmiesznie niski, aż trudno się na to nie zdecydować.

Gdzie wynająć studio fotograficzne?

wynajem studia fotograficznego w WarszawieTak naprawdę trudno określić, które studio będzie nas najbardziej satysfakcjonowało, gdyż każdy z nas jako fotografów miał faktycznie różne oczekiwania i na pewno mogę powiedzieć, że wybór był ogromny. Usiedliśmy wiec w piatek po południu u mnie w domu i zaczęliśmy wybierać na różnych stronach internetowych firmy, które podobno mają takie studia fotograficzne i są gotowe je wynająć za dobre pieniądze. Postanowiliśmy, że jak szybko się dzisiaj uwiniemy, to może uda nam się wynająć studio fotograficzne na weekend i wtedy faktycznie będziemy realizować naprawdę bardzo ładne ujęcia. Jeśli zdecydujemy się na wynajem studia fotograficznego w Warszawie na pewno będziemy musieli mieć blisko, aby nie musieć wozić sprzętu na drugi koniec miasta. Jednak na jednej stronie internetowej z ogłoszeniami widzieliśmy, że jest tam specjalna mapka, która pozwala faktycznie określić najlepszą lokalizację dla nas i na tej podstawie otrzymujemy gotowe wyniki w postaci firm, które zapewne przygotowane są już na telefon od nas. Nie ma jasnej odpowiedzi odnośnie najlepszych miejsc na wynajem. Trzeba będzie pewnie potestować parę takich obiektów. Wspólnie ze znajomymi nie mogliśmy się już doczekać jak będzie wyglądała taka sesja. Ja więc odpowiadałem za formalności, a pozostała trójka znajomych zaczęła przygotowywać się na weekend. Ze swojej strony staram się zawsze do wszystkiego podchodzić bardzo profesjonalnie, więc na pewno musiałem dopiać wszelkich formalności, aby się nie okazało, że nasz weekendowy plan nie wypali.

Zawsze powinno się oczywiście korzystać z internetu – jak dla nas to była idealna opcja. W piątek po południu jak się zebraliśmy praktycznie nic nie było czynne, a jedyne co mogliśmy zrobić to właśnie uruchomić przeglądarkę internetową i tam sprawdzić, jak to wszystko wygląda. Z powodzeniem mogę powiedzieć, że każdy z nas wykonał swoje zadanie. Ja wybrałem i podpisałem umowę wynajmu na dwa dni, a reszta znajomych miała już wszystko bardzo dokładnie spakowane, więc mogliśmy od jutra zaczynać.