Ale życie!

Poliuretanowa pianka do izolacji

 

Nie da się ukryć, że w naszym klimacie przez kilka miesięcy w roku jest dość zimno. W związku z tym jesteśmy zmuszeni do systematycznego ogrzewania naszych domów. Sporo osób narzeka jednak na to, że ogrzewanie zamontowane w ich domu nie jest odpowiednio efektywne. Często powodem tego jednak nie jest wcale zły system grzewczy. Bardzo często zdarza się tak, że problem tkwi po stronie braku odpowiedniej warstwy termoizolacyjnej na naszym budynku.

Ocieplanie pianką poliuretanową

ocieplanie pianką pur mazowieckieMetod ocieplania domów jest obecnie naprawdę bardzo dużo. Podkreślić jednak trzeba, że spośród wszystkich dostępnych sposobów najbardziej popularne jest ocieplanie z użyciem styropianu. Materiał ten jest dostępny w sprzedaży już od kilkudziesięciu lat. Początkowo był to w zasadzie jedyny dostępny materiał, którym można było skutecznie ocieplać nasze domy. Minęło trochę czasu i zaczęto stosować również inne rozwiązania. Często zamiast styropianu stosowano przykładowo wełnę mineralną. Jednak dopiero od niedawna stosuje się materiał, który skutecznością pobija wszystkie wcześniej wymienione. Mowa tutaj o piance poliuretanowej. Stosować piankę możemy obecnie na najróżniejszych typach budynków. Z powodzeniem może ona być zastosowana w domach drewnianych jak również i tych murowanych. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką PUR Mazowieckie jest województwem, w którym bardzo łatwo możemy znaleźć firmy zajmujące się na co dzień nakładaniem takiej pianki. Proces ten jest możliwy dzięki specjalnym urządzeniom zwanym potocznie agregatami. To właśnie dzięki agregatom możliwe jest nakładanie pianki pod bardzo dużym ciśnieniem. W efekcie pianka dociera wszędzie tam gdzie powinna. Wypełnia ona wszelkie najbardziej odległe luki. Dzięki temu ciepło jest naprawdę bardzo skutecznie zatrzymywane. Od jakiegoś czasu używa się również takiej odmiany pianki poliuretanowej, która jest w stanie zatrzymywać ciepło przy jednoczesnym przepuszczaniu pary wodnej. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania wilgoci oraz mostków termicznych.

Na dzień dzisiejszy w Polsce działają setki firm, które każdego dnia zajmują się nakładaniem pianki poliuretanowej na różnych budynkach. Pierwsze wersje pianki nie pozwalały na zbyt wiele. Chodzi o to, że początkowo pianka była w stanie przylegać jedynie do powierzchni płaskich. Dopiero po jakimś czasie zaczęto tworzyć taką piankę, która przylegać może do ścian. Mówiąc o tym materiale warto też zaznaczyć, że jest to tworzywo niepalne oraz niezwykle lekkie dzięki czemu nie obciąża konstrukcji.