Pościel ze sklepu internetowego

 

Sypialnia jest oazą spokoju, odpoczynku i dobrego snu. Dobrze urządzona może poprawić nasz komfort, dlatego niewłaściwy zestaw kolorów, mebli oraz dodatków może niekorzystnie wpłynąć na jakość naszego snu. Przed wyborem stylu, jakim będziemy się kierować przy wyborze sypialni warto zastanowić się kilka razy. 

Jak urządzić sypialnię?

pościele andropol - sklep internetowyBardzo duże znaczenie ma kolor wykończenia sypialni. Każdy ma inny gust i tym powinien kierować się przy wyborze koloru sypialni. Jednak udowodniono, że delikatna zieleń uspokaja większość z nas, dlatego ten kolor może okazać się strzałem w dziesiątkę. Podłogę powinniśmy dopasować do ścian, więc jeśli kolor ścian jest zimny, to w takim odcieniu powinna być też ta podłoga. Najważniejszym elementem tego pomieszczenia jest łóżko, a na nim odpowiednia pościel. Niektórzy producenci oferują nam całe zestawy pościeli, włącznie z poduszkami zewnętrznymi oraz kapą i innymi dekoracjami. Warto zaopatrzyć się w co najmniej trzy podstawowe komplety pościeli. Bardzo polecam pościele Andropol – sklep internetowy tego producenta oferuje szeroką gamę rozmiarów, materiałów, kolorystyki i wzornictwa. Bardzo polecane są pościele satynowe, ponieważ są bardzo odporne na spieranie, blaknięcie koloru oraz mechacenie. Materiał ten jest bardzo miły w dotyku, nie nagrzewa się zbyt szybko i powoduje pożądane uczucie chłodu, dzięki czemu sen w pościeli, wykonanej z tego materiału jest bardzo przyjemny. Pościel satynową możemy prać w dość wysokiej temperaturze (ok. 60 stopni Celsjusza). Posiadam sześć kompletów pościeli z tego materiału i służą mi bardzo długo, podczas gdy inne tkaniny szybko zawodziły i lądowały w koszu. Satyna jest również najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pościel dla dzieci, ponieważ zwykle jest ona kolorowa, z bajkowym motywem. Z uwagi na trwałość koloru, ulubiona postać z bajki na kołdrze i poduszce posłuży dzieciom przez kilka lat. Jeśli zdecydujemy się na wspomniany wyżej zielony kolor ścian w sypialni, szary komplet pościeli będzie pasował idealnie.

Sen jest potrzebny do regeneracji i nabywania sił do działania na kolejne dni. Jego brak może przyczynić się do niskiej jakości życia, więc walka z chorobą, jaką jest bezsenność jest bardzo ważna. Wbrew powszechnie panujących mitów, nie jego długość, a jakość ma znaczenie. Od tego, czy wstaniemy wypoczęci czy zmęczeni zależy ilość faz REM, które muszą być poprzedzone fazą wstępną. Następują one po sobie, kilka razy w ciągu nocy, a ich przerywanie prowadzi do zmęczenia. Dlatego komfort w sypialni jest podstawą dobrej jakości snu.