Ale życie!

Produkcja plomb gwarancyjnych

 

Każdy z nas doskonale wie, że każdy sprzęt elektroniczny, który zakupujemy w sklepie, posiada przynajmniej dwuletnią gwarancję. Gwarancja ta obowiązuje, jeśli sprzęt będzie serwisowany wyłącznie w autoryzowanych serwisach, gdzie każda naprawa czy też konserwacja zostanie odnotowana w systemie. Producenci zabezpieczają wyprodukowany sprzęt zakładając specjalnie przygotowane plomby, które ujawnią każdą nieautoryzowaną interwencję.

Różne plomby gwarancyjne

prostokątne plomby gwarancyjneTego typu plomby nazywane są plombami gwarancyjnymi i najczęściej przybierają formę naklejek. Oczywiście, nie są to naklejki, jakie znamy chociażby z dziecięcych wyklejanek. Do wyprodukowania plomb gwarancyjnych wykorzystuje się bowiem specjalnie przygotowany papier, który charakteryzuje się wytrzymałym klejem. Dzięki temu nie ma możliwości, by odkleić plombę, a następnie przykleić ją w stanie niewzbudzającym wątpliwości. Klej jest wytrzymały, a jedyną możliwością jest złamanie, czy też – w tym przypadku – przedarcie plomby, które umożliwi dostanie się do, np. funkcjonalnych podzespołów naszego laptopa. Plomby produkowane są w różnych kształtach i rozmiarach, w zależności od potrzeb producentów sprzętu elektronicznego. Największą popularnością cieszą się prostokątne plomby gwarancyjne, które swoje zastosowanie znajdują w wielu sprzętach elektronicznych. Bardzo często plomby gwarancyjne wykonywane są na papierze, który charakteryzuje się hologramami i wyrazistym kolorem. Wszystko po to, by użytkownik nie zerwał plomby przypadkowo. Plomby gwarancyjne zawsze są też opatrzone odpowiednim napisem, który informuje, że jest to plomba i nie powinniśmy jej samodzielnie usuwać. Producenci, którzy zajmują się wytwarzaniem plomb gwarancyjnych każdorazowo proponują swoim klientom wykonanie spersonalizowanych nadruków na powierzchni plomb, dzięki czemu tworzą one spójną całość z zabezpieczanym produktem. Najczęściej produkcją plomb gwarancyjnych zajmują się drukarnie, które zajmują się również wytwarzaniem różnego typu naklejek produktowych i realizują zamówienia od klientów biznesowych. Zamówienia te cechują się dużymi ilościami nakładu, więc ceny za plomby są stosunkowo niskie.

Zamówione plomby najczęściej otrzymujemy na rolce, dzięki czemu ich aplikacja jest łatwa i możemy jej dokonywać w sposób dość szybki i wygodny. Zamówienia plomb gwarancyjnych najczęściej możemy dokonać poprzez internet, określając jednocześnie, jakiego typu plomby będą nam potrzebne i w jakiej ilości, dzięki czemu producent może zrealizować dla nas zamówienie.