Projekty na zamówienie z narzedziowni

Projekt samochodu konceptowego od dawna chodził nam po głowie, i w niedługim czasie mieliśmy niemal kompletne plany przygotowane do rozpoczęcia montażu. Większość komponentów mogliśmy śmiało przełożyć z innego samochodu elektrycznego, aczkolwiek prawdziwym problemem było wykończenie karoserii. Nawet z wszystkimi dostępnymi nam narzędziami, nie byliśmy w stanie uzyskać odpowiedniego kształtu, a przynajmniej nie takiego, który dałoby się komukolwiek pokazać.

Profesjonalna narzędziownia do obróbki metalu

narzędziowniaWykonanie karoserii i wykończenia samochodu wymagało profesjonalnych, przemysłowych maszyn i narzędzi, aczkolwiek my nie mieliśmy wystarczających środków na ich zakup. Mogliśmy co prawda zadowolić się tańszymi odpowiednikami, jednak nie chcieliśmy obniżać planowanej jakości i wyglądu. Z pomocą przyszedł nam kolega, który zaproponował złożenie projektu w fachowym zakładzie obróbczym. Narzędziownia w której pracował niejednokrotnie przyjmowała najbardziej skomplikowane projekty, i była wyposażona w nowoczesne maszyny do obróbki zarówno metali, jak i tworzyw sztucznych, ale również i drewna. Po obejrzeniu wyposażenia owego zakładu, byliśmy pod wielkim wrażeniem, gdyż miał on wszystko, co było potrzebne do ukształtowania i skonstruowania całej skorupy karoserii. Od prostych wyginarek do blachy, frezarek do metalu o różnych końcówkach, do zastosowania w zależności od pożądanego efektu, po szlifierki i wygładzarki. Pracownicy z grubsza nakreślili nam przebieg prac, jakie będą musieli wykonać by zrealizować zamówienie, aczkolwiek nie zrozumieliśmy z tego zbyt wiele, gdyż nie mieliśmy większego pojęcia na temat obróbki metalu i narzędzi do niej potrzebnych. Projekt był skomplikowany, więc jego wykonanie zajęło grubo ponad dwa tygodnie, aczkolwiek opłacało się czekać. Projekt był wykonany idealnie według specyfikacji, co do najmniejszego detalu. Wszystkie szczegóły, elementy mocowania i otwory były najdokładniej wymierzone, pasując doskonale do pozostałych części, do których miały zostać przytwierdzone.

Co więcej, pracownikom narzędziowni udało się oddać idealnie wygląd, jaki chcieliśmy osiągnąć, dzięki czemu gotowa karoseria musiała zostać tylko polakierowana, żeby można było uznać ją za skończoną. Narzędziownia miała doskonałą renomę, dlatego też pracownicy zaoferowali nam kilkuletnią gwarancję na zużycie materiałów, jak również możliwość natychmiastowej wymiany tych elementów, które zostały uszkodzone podczas procesu obróbki lub też posiadały skazy po maszynowaniu.