Ale życie!

Przegrzanie turbiny – regeneracja

Turbodoładowanie to zbawienie dla współczesnych kierowców. Przy niskim zużyciu paliwa można osiągać niebywałe prędkości (oczywiście w granicach bezpieczeństwa na drodze). A wszystko to za sprawą takiego urządzenia jak turbosprężarka, którą obecnie posiada każdy nowoczesny samochód. Jednakże jak każde urządzenie, także i turbosprężarka może się popsuć. Szacuje się, że nawet 90% uszkodzeń turbosprężarek pojawia się na skutek nieprawidłowej eksploatacji pojazdu.

Regeneracja turbosprężarki w Rzeszowie

regeneracja turbiny rzeszówW takiej sytuacji bardzo często jest konieczna regeneracja turbiny. Jest to zabieg polegający na oczyszczeniu poszczególnych części, ich naprawie lub wymianie. Musi być przeprowadzany profesjonalnie, ponieważ wymagane będzie także wyważenie, a do tego trzeba specjalistycznej maszyny. Dlatego jeśli interesuje nas regeneracja turbiny Rzeszów jest miastem, w którym powinniśmy szukać takiego warsztatu, który posiada naprawdę nowoczesne wyposażenie, w tym maszynę do wyważania. Ale najpierw musimy wiedzieć, kiedy konieczna jest regeneracja turbiny. Po pierwsze – wtedy, gdy turbosprężarka przegrzeje się. A to nie tak trudno osiągnąć, ponieważ wystarczy gwałtownie wyłączyć silnik po długiej podróży lub też po szybkiej, dynamicznej jeździe, a już turbosprężarka może się przegrzać. Istnieje prosty sposób, aby temu zapobiegać, a mianowicie odczekanie około minuty po zatrzymaniu się przed wyłączeniem silnika, ale nie każdy o tym pamięta. Przegrzana turbosprężarka wymaga szybkiej regeneracji, ponieważ na skutek przegrzania olej smarny zwęgla się i pojawia się osad na wałku turbosprężarki. Łożyska przez to ulegają wcześniejszemu zużyciu i turbosprężarka może nawet się zatrzeć. Dzięki profesjonalnej usłudze, jaką jest regeneracja turbiny w Rzeszowie, nie musimy od razu myśleć o zakupie nowej turbosprężarki, ponieważ wystarczy poddać starą naprawie. Oczywiście wiele osób myśli, że cena tej usługi jest wysoka. Tak naprawdę zależy to od stopnia uszkodzenia, ponieważ poważne awarie turbosprężarki to często koszt około dwóch tysięcy złotych.

Natomiast w przypadku lekkiego uszkodzenia zapłacimy jedynie kilkaset złotych. Jest to więc znacząca różnica, warto więc mieć przygotowane odpowiednie pieniądze, gdy nie wiemy jeszcze, czy w naszym przypadku zaszło jedynie lekkie uszkodzenie, czy może wyjątkowo poważne. Po naprawie będziemy mogli znów cieszyć się sprawną turbosprężarką. A turbodoładowanie naszego pojazdu pozwoli nam na szybkie przemieszczanie się po drogach bez dużego zużycia paliwa.