Przekaż 1% podatku – akcja

 

Zwrot podatku to jeden z przyjemniejszych momentów w roku, gdy otrzymujemy mały zastrzyk gotówki. Jest to często miły dodatek, bo chociaż wiemy, że są to nasze zarobione pieniądze, to wciąż nie mamy poczucia, że wcześniej coś straciliśmy. Dlatego właśnie ten moment jest dobry, by oddać część tych pieniędzy na jakiś cel charytatywny. Stąd akcja przekaż 1% podatku. Składając zeznanie podatkowe, możemy zaznaczyć, że chcemy oddać tę niewielką część naszego podatku na jakiś, wybrany przez nas cel.

Na co przekazać 1% podatku?

przekaż 1% podatkuOpisywany wyżej akcja Przekaż 1% podatku pojawiła się już jakiś czas temu, dokładniej w roku 2004. Właśnie od tego czasu osoba, która podatki płaci, może wybrać jakąkolwiek organizację charytatywną, która w tej akcji bierze udział. Obecnie większość dużych fundacji zachęca do przekazywania 1% swoim podopiecznym. Są to najczęściej osoby chore na raka lub inne, nieuleczalne dolegliwości. Istnieje również wiele fundacji wspierających bezdomne, porzucone zwierzaki, na przykład psy i koty. Jeśli natomiast chcielibyśmy wesprzeć i wpłynąć na świat nieco inaczej, są organizacje, które zajmują się ochroną zabytków. Im również możemy swoją niewielką część podatku dochodowego przekazać. Wybierzmy akcję, z którą się utożsamiamy, i która jest dla nas ważna. Możemy również swoje pieniądze przekazać jakiejś organizacji działające na terenie naszej gminy lub województwa. Akcja przekaż 1% podatku jest tak skuteczna, ponieważ przekazanie pieniędzy danej organizacji odbywa się w sposób szybki i wygodny. Jak to tak naprawdę działa? Załóżmy, że wypełniamy nasze zeznanie podatkowe przez Internet. Po uzupełnieniu wszelkich rubryczek przechodzimy do części, w której zaznaczamy czy chcemy oddać swój 1% podatku dochodowego. Jeśli tak, jedyne co robimy, to skopiowanie numeru KRS danej organizacji z ich strony i wklejenie go do danej rubryczki. I to właściwie wszystko. Nie musimy więcej o tym myśleć i właściwie nie odczujemy, że cokolwiek ubyło nam z kieszeni.

Niekiedy czasem trudno znaleźć czas, by pomyśleć o innych. Dlatego dobrze, że są rozwiązania, które pomagają nam dać coś od siebie bez zbędnego wysiłku i formalności. Akcja przekaż 1% podatku jest właśnie takim rozwiązaniem. Wystarczy wskazać organizację i wpisać jej numer KRS, który z łatwością znajdziemy w Internecie i przekopiujemy. Jedyną trudnością może być wybór tej jednej organizacji, którą wesprzemy swoim jednym procentem, gdyż jest obecnie wiele, które naszej pomocy potrzebują. Wybór należy do nas a możemy wesprzeć tylko jedną.