Ale życie!

Rejestrator jazdy rozwiązuje drogowe spory

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do tysięcy kolizji. Dzisiaj rozstrzyganie o sprawcy zdarzenia jest o wiele prostsze. Wynika to z tego, że zdecydowana większość kierowców używa rejestratorów jazdy. Te urządzenia to nic innego jak kamery, które zapisują na karcie pamięci całą trasę przejazdu samochodu. Zapisują w postaci filmu video, który w spornej sytuacji można wykorzystać. Chociażby do rozstrzygnięcia o winie.

Piratów drogowych nagrasz rejestratorem

rejestratory samochodoweRejestratory jazdy przyczyniają się również do poprawienia bezpieczeństwa na drodze. Wszakże jest to też sposób do walki z drogowymi piratami stwarzającymi zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jadąc autem wyposażonym w tą niewielką kamerę nagrywamy wszystko, co dzieje się przed naszym samochodem. Dzięki temu możemy powiadomić odpowiednie służby i pokazać nagranie, jeśli ktoś rzeczywiście stwarza na drodze niebezpieczeństwo. Główne zastosowanie, jakie mają rejestratory samochodowe to po prostu zapisywanie całego przejazdu. Urządzenia te zaprogramowane są w taki sposób, żeby uruchamiały się wraz z uruchomieniem samochodu. Materiał video zapisywany jest w pętli. Chodzi o to, że nowe nagranie zapisuje się w miejsce najstarszego. Możemy oczywiście ustawić w rejestratorze okres czasu, przez jaki materiał ma być w urządzeniu zapisany. Ten okres zależy od pojemności karty pamięci, w którą zaopatrzymy nasz rejestrator. Niewątpliwie jest to bardzo przydatna rzecz, a na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele. Najnowocześniejsze rejestratory wyposażone są również w moduł GPS, dzięki czemu potrafią nakładać trasę przejazdu na mapę. To też bardzo przydatna funkcja. Możemy obejrzeć sobie trasę naszego przejazdu na filmie, a rejestrator pokaże Nam też nazwy ulic, którymi jechaliśmy. Ceny rejestratorów samochodowych są bardzo różne. Podstawowe modele kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych, a te najlepsze kilkaset. To niewiele w porównaniu z korzyściami, jakie można odnieść w przypadku kolizji. Dzięki rejestratorowi jazdy można udowodnić drugiemu użytkownikowi ruchu jej sprawstwo.

Samochody wyposażone w rejestratory to już norma, chociaż jest to wyposażenie, które kupuje się we własnym zakresie. Jest to do tego stopnia przydatne, że wielu producentów aut zdecydowało się montować kamery rejestrujące już na etapie produkcji samochodu. Każdą sporną sytuację na drodze można łatwo rozstrzygnąć. Wystarczy odtworzyć nagranie z rejestratora. Zainwestowanie pieniędzy w kupno tego urządzenia może bardzo szybko się zwrócić.