Rower MTB na amatorskie zawody

W wielu pasjonatach rowerowego szaleństwa po latach amatorskiej jazdy z przyjaciółmi wzbiera chęć do spróbowania swoich sił w lokalnych lub większych zawodach rowerowych. Jednak co zrobić, gdy nie posiadamy wystarczająco dobrego sprzętu, który nie zawiedzie nas podczas agresywnej jazdy w terenie. Jednym wyjściem z tej sytuacji, jest rozejrzenie się za rowerem górskim, który będzie posiadał odpowiedni osprzęt, a jego geometria pozwoli na swobodną jazdę na trudnych trasach.

Rower na zawody MTB w przystępnej cenie

kross level r5 na zawodyW pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na konkretny model amortyzatora przedniego. Udział w zawodach MTB będzie wymagał od nas wybrania odpowiedniego skoku, który pozwoli nam na pokonywanie zarówno płaskich tras, jak i górskich oraz wyboistych maratonów. Posiadanie odpowiedniego amortyzatora bardzo polepsza komfort jazdy na rowerze i powoduje, że pokonywanie nawet bardzo wymagających odcinków jest bardzo efektywne i przyjemne. Przykładem roweru o dobrej geometrii i osprzęcie może być np. Kross Level R5 na zawody MTB. Rower o takiej charakterystyce posiada także bardzo dobrej jakości kasetę, która pozwoli nam na korzystanie z wielu przełożeń. Jest to szczególnie istotne podczas pofałdowanych, pagórkowatych oraz górskich tras, gdzie zmiana biegów jest bardzo intensywna, a sam proces przerzucania przełożeń może także dotyczyć przedniej korby. W dobrej klasy rowerach MTB nie bez znaczenia jest także zastosowanie dobrej jakości manetek zmiany biegów. Pozwalają one na uzyskanie optymalnej lekkości w przerzucaniu zarówno w dół, jak i w górę kasety. Ważną rolę odgrywa także umiejscowienie dźwigni, które pomaga w swobodnym dosięganiu do nich nawet w trudnych warunkach wyścigu MTB. Do najważniejszych części roweru górskiego przeznaczonego na zawody należą koła, które są lekkie, a same opony muszą być przygotowane do założenia systemu bezdętkowego. Ów system jest bardzo pomocny w warunkach wyścigowych, gdyż swoim działaniem w praktyce eliminuje ryzyko utraty powietrza w kołach. Jest to możliwe dzięki mleczku uszczelniającemu, które zakleja wszelkie nakłucia, a sama opona nie posiada w swoim środku dętki.

Rower MTB do jazdy na zawodach musi być zbudowany z markowych części, a sama rama powinna być nie tylko bardzo wytrzymała, ale i lekka i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dzięki temu, że producenci bardzo starają się zaoferować nam wysokiej jakości jednoślady zawodnicze w przystępnych cenach, możliwe jest poszerzenie grupy docelowej, oraz zainteresowanie innych ludzi półamatorskim uprawianiem sportu.