Rozwój Torunia za sprawą dotacji unijnych

 

Toruń to znane miasto w Polsce. Jest to miejsce atrakcyjne turystycznie. Nic w tym dziwnego, bowiem do Torunia przyjeżdżają nawet turyści z zagranicy. Miasto wiele zyskało z powodu wpisania toruńskich zabytków na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Swoje zrobiły również pieniądze pochodzące z Unii Europejskiej i inne fundusze. Dzięki temu dziś może podziwiać miasto Toruń w pełnej krasie.

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego załatwiają dotacje unijne

urząd marszałkowski w Toruniu - dotacje unijneMimo olbrzymiej i stale rosnącej popularności powszechnie znanych polskich miast, takich jak Warszawa, Gdańsk albo Kraków, miasto Toruń również nie musi narzekać na brak zainteresowania ze strony turystów z Polski i z zagranicy. Warto zwrócić też uwagę na to, że Toruń, podobnie zresztą jak inne polskie miasta, wiele zawdzięcza dotacjom z Unii Europejskiej. Z całą pewnością można stwierdzić, że miasto wypiękniało oraz stało się bardziej atrakcyjne dla przedsiębiorców i inwestorów. Nie ulega wątpliwości, że za wszystkim stoi Urząd Marszałkowski w Toruniu – dotacje unijne pozyskiwane na potęgę dzięki wytężonej pracy urzędników są tego dowodem. Dużym powodzeniem cieszą się projekty unijne wspierające rozwój kultury. Toruń może pochwalić się wyjątkowej klasy zabytkami, które znajdują się na słynnej liście UNESCO. Na uwagę zasługuje fakt, że toruńscy urzędnicy musieli przejść szereg szkoleń, żeby być w stanie prawidłowo obsługiwać dokumentację związaną z przyznawaniem dotacji unijnych. Warto dodać, że spełnianie licznych formalności, jakich wymaga Unia Europejska, jest procesem żmudnym i czasochłonnym. Nie ulega jednak wątpliwości, że warto się starać, bowiem Polska jako jeden z głównych beneficjentów Unii Europejskiej potencjalnie może dostać nawet kilkanaście miliardów euro w ciągu kilkunastu lat. Powszechnie wiadomo, że W Polsce wiele regionów borykało się z biedą i wysokim bezrobociem. Województwo kujawsko-pomorskie nie należało bynajmniej do czołówki bogatych województw, które stać na wiele rzeczy. Można zatem śmiało stwierdzić, że tym bardziej starania toruńskich urzędników są godne pochwały.

Czy Toruń byłby tak piękny, gdyby nie liczne dotacje i pieniądze od sponsorów? Na pewno miasto wiele zyskało na dotacjach. Toruń jest zadbany, a wiele światowej klasy miejskich zabytków doczekało się renowacji z prawdziwego zdarzenia. Bez dużego zastrzyku gotówki nie byłoby to możliwe. Toruń również wiele zawdzięcza staraniom marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Można stwierdzić, że mieszkań Torunia mają z czego się cieszyć.