Ale życie!

Sufit z betonu licowego

W wielu budynkach sufity wykonywane są z płyt gipsowych. Dzięki temu zachowują swoją równość oraz jednolitą barwę. Jednak po jakimś czasie na suficie może pojawić się wybrzuszenie. Oznacza to, że płyta nasiąknęła wilgoć. W takim wypadku najlepiej jest ją wymienić. Można jednak zrobić coś, co pozwoli całkowicie pozbyć się tego problemu. Zamiast płyty gipsowej można użyć betonu licowego. Jest to materiał po oszlifowaniu całkowicie gładki. Poza tym nie zmienia swojego wyglądu nawet po wielu latach. Można go spokojnie malować.

Beton licowy na suficie

beton licowy na sufitBeton licowy to materiał bardzo dobry. Jednorazowe wylanie go wystarcza na wiele lat, ponieważ nie zmienia on swojej formy, ani nie chłonie wilgoci. Beton licowy na sufit jest wykonywany podczas robienia wylewek stropowych. Jedyna różnica pomiędzy zwykłym betonem, a licowym jest to, że pokrywa się go cienką warstwą dodatkowego cementu. Po jego zaschnięciu za pomocą maszyn szlifierskich wykonuje się szlif tego materiału. Staje się on bardzo gładki, nawet bardziej niż możemy to uzyskać za pomocą wstawienia płyt gipsowych. Po takich zabiegach nie ma najmniejszego problemu na przykład z pomalowaniem sufitu wałkiem. Najważniejszą zaletą jest to, że beton licowy jest sam w sobie stropem. Dlatego nie obciąża się konstrukcji budynku dodatkowymi ramkami z aluminium oraz płytami, które mogą stanowić sporą wagę. Szlifowanie betonu licowego zaczyna się od wykorzystania tarczy gruboziarnistej. Dzięki temu ściera się wszystkie większe elementy, a także kamienie, które mogły się trafić w masie betonowej. Później wybiera się tarcze, które bardziej służą do wypolerowania warstwy betonu, niż do jego ścierania. Po wszystkim beton jest gładki i czuć to szczególnie podczas dotykania go gołą dłonią. Z betonu nie posypie się żaden cement, ponieważ jest bardzo mocno zaschnięty. Jednak najważniejsze jest to, że w przyszłości nie będzie trzeba wykonywać żadnych remontów oraz dodatkowego polerowania. Można położyć grunt, a następnie podjąć się malowania.

Beton licowy to bardzo dobry wybór. Dzięki zastosowaniu tego materiału nie będziesz miał problemu z niczym. Żaden remont nie będzie konieczny, nawet po dwudziestu latach. Wiadomo, że trzeba za to zapłacić już na etapie budowy domu, lecz podejmując się takiej inwestycji musisz liczyć się z kosztami. Lepiej ponieść jednorazowo większy koszt, niż przejmować się tym w przyszłości. Jest to bardzo oczywista zasada, która powinna być stosowana zawsze podczas budowy domów jednorodzinnych i wielorodzinnych.