Ale życie!

Trening z kreatyną

 

Sport, wysiłek, regularne treningi wymagają od aktywnej osoby dużo więcej niż od osoby biernej sportowo. Aktywny tryb życia ingeruje poprzez restrykcyjne wymogi także w zwyczajne, codzienne życie sportowca. Te poza treningami wysiłkowymi. Sport  to bowiem całościowy styl życia, dieta, sposób relaksu, kontrola stanu zdrowia, suplementacja minerałów, kwasów, związków, witamin etc. i przede wszystkim regularność tych wszystkich poczynań.

A co ze wspomnianą suplementacją? Np.: kreatyna?

kreatyna sklepNie trzeba tego udowadniać, bo pewnie każdy z nas odczuł to na własnej skórze,  iż intensywny wysiłek to idące w parze zmęczenie organizmu, ale i wszechogarniający wilczy apetyt. Organizm jakby samoistnie, odruchowo domaga się uzupełnienia, utraconych, spalonych podczas treningu potrzebnych zapasów różnorodnych składników determinujących parametry życia i zdrowia człowieka. Będą aktywnym należy zainteresować się istotnie regularnym uzupełnianiem diety w suplementy. Jednym z nich jest znana wielu kreatyna, kojarząca się głównie z siłownią i kulturystyką. Jest to jak najbardziej trafione stwierdzenie, aczkolwiek jej działanie ma szersze pole działania. Została poniekąd zaszufladkowana jako substancja działająca na wizualność człowieka, bowiem zwiększa beztłuszczową masę ciała, powoduje przyrost masy mięśniowej i poprawia wygląd mięśni człowieka. Wszystko to jest prawdą, ale dodatkowo kreatyna podnosi wytrzymałość i siłę mięśni, pozwala na szybszą regenerację organizmu po wysiłku, poprawia wydolność organizmu podczas treningu siłowego. Z kreatyną  –   właściwie skomplementowaną  –  można z czasem zaobserwować wydłużony czas trwania treningu przy tym samy odczuwaniu wysiłku. Plusem ów suplementu są relatywnie małe skutki uboczne – nawet w przypadku nadmiernego jej spożycia. Dlatego nadaje się do osób początkujących sportowo, amatorów, niwelując ryzyko ciężkich uszkodzeń przy niewłaściwym zażywaniu. Niemniej jednak zawsze należy zachować czujność i konsultować jej dawkowanie. Warto znaleźć odpowiednie źródło zaopatrzenia, wśród zapytań: kreatyna sklep, z opcją szerszych konsultacji i porad.

Nie łatwo być aktywnym sportowo, to często sporo wyrzeczeń, nieustanna kontrola i analiza wszystkich parametrów zdrowia. Coś kosztem czegoś –  jak to często mawiają. Kondycja, witalność, wigor, dobre samopoczucie to efekt tego wysiłku. Suplementy realizują jedynie wspomagającą funkcję. Pamiętajmy, że nasz własny organizm jest najlepszym strażnikiem i kontrolerem stanu faktycznego naszego zdrowia.