Tworzenie makramy z bawełnianego sznurka

Bardzo lubię samodzielnie tworzyć ciekawe ozdoby oraz praktyczne przedmioty, które cieszą oko. Do wyboru obecnie mamy bardzo wiele technik, a ja lubię co jakiś czas uczyć się czegoś nowego. Postanowiłam więc poszperać i znaleźć sobie jakiś sposób na wykonanie oryginalnych dekoracji. Bardzo podobają mi się takie techniki, które są dosyć proste i nie wymagają kupowania specjalnych przyborów i ogromnej ilości materiałów. Miałam nadzieję, że uda mi się znaleźć coś odpowiedniego.

Ciekawa makrama z bawełnianego sznurka

sznurek do makramy z bawełnyPoszukiwania odpowiedniej techniki rękodzieła okazały się bardzo owocne. Dosyć szybko znalazłam coś, co bardzo mi się spodobało. Nigdy wcześniej nie słyszałam o takiej technice, jaką jest makrama. Polega ona na wiązaniu supełków ze sznurka. Wydaje się to bardzo proste i takie w rzeczywistości jest. Okazało się, że mam parę sznurków, na których mogę sprawdzić, czy taka technika mi się podoba. Za największe zalety uważam łatwość nauki oraz to, że nie są potrzebne żadne szydełka czy specjalne druty. Zdecydowałam się więc zaopatrzyć w sznurek do makramy z bawełny. Chciałam, aby moje dzieła wyglądały estetycznie oraz były maksymalnie trwałe. Duże znaczenie ma więc to, jakie materiały się wybierze. Zdecydowałam się na sznurek o jasnym kolorze. Makrama pozwala na tworzenie nie tylko dekoracji, ale również bransoletek czy innych elementów biżuterii. Ogromna ilość możliwości sprawia, że wystarczy kierować się swoją wyobraźnią, aby stworzyć coś ciekawego. Na samym początku skorzystałam z prostych poradników, dzięki którym poznałam podstawy makramy. Dzięki zawartym w nich radom zdecydowałam się na sznurek z bawełny. Taki materiał sprawia, że efekt końcowy może być naprawdę zjawiskowy. Wiązanie supełków takim sznurkiem jest bardzo proste, a tworzona dekoracja wygląda dobrze i zachowuje swój kształt oraz kolor. Poza tym bransoletki wykonane z bawełnianych sznurków są bardzo przyjemne w dotyku i dosyć miękkie, dzięki czemu bardzo wygodnie się je nosi.

Makrama jest techniką, która od razu mi się spodobała. Najbardziej cieszę się z tego, że niewiele potrzeba, aby w ogóle spróbować swoich sił. Wystarczyło kupić odpowiednie sznurki, aby móc stworzyć pierwszą rzecz w takiej technice. Najbardziej spodobały mi się ozdoby na ścianę oraz bransoletki. Sznurek wykonany z bawełny świetnie sprawdza się podczas wykonywania takich przedmiotów. Dzięki niemu całość wygląda bardzo estetycznie oraz robi naprawdę świetne wrażenie. Zrobiłam kilka ciekawych ozdób, którymi obdarowałam swoich bliskich.