Ale życie!

Własne mieszkanie w Gdańsku

Od kiedy pamiętam marzyłam o tym, żeby zamieszkać nad morzem. Uwielbiałam wodę w każdym wydaniu i tak zostało mi do dziś. Z różnych powodów, jednak, przez cały okres studiów i chwilę potem zamieszkiwałam w głębi lądu. Do niedawna. Otworzyłam bowiem zaraz po studiach biznes, który rozrósł się do takiego stopnia, że mogłam sobie pozwolić na przeprowadzkę i kupienie swojego pierwszego w życiu mieszkania. I to za gotówkę, bez zbędnych kredytów. W mieszkaniu tym zamieszkam z mężem oraz małą córeczką. 

Duży apartament nad morzem

apartament w centrum GdańskaKiedyś ktoś mi powiedział, że marzenia się nie spełniają, tylko się je spełnia i, że to w dużej mierze od nas zależy, jak potoczy się nasze życie. W pełni się tym zgadzam, patrząc na to, ile osiągnęłam na przestrzeni ostatniego czasu. Po studiach założyłam własną firmę, która bardzo dobrze prosperuje. I to dzięki niej mogłam kupić sobie mieszkanie w miejscowości nadmorskiej. Zawsze bowiem marzyłam o tym, żeby zamieszkać gdzieś nad morzem. Kiedy szukałam idealnego mieszkania dla mnie i mojej rodziny, w oko wpadł mi apartament w centrum Gdańska, który można było kupić za bezcen. Był cały do remontu, ale uznałam, że zrobię wszystkie wnętrza przynajmniej po swojemu. Kupiłam więc duże mieszkanie, mające niemal sto metrów kwadratowych. Urządziłam je w jasnych barwach, ale bardzo przytulnie. Wszystkim osobom, które mnie odwiedziły, podoba się przestrzeń, którą uzyskałam dzięki jasnym kolorom. Szczególnie podoba mi się salon z ogromnym oknem, wychodzącym na taras. Z tarasu, zaś, rozpościera się widok na park. Mimo tego, że mieszkanie mieści się w centrum Gdańska, to i tak jest tu bardzo zielono i spokojnie. Idealna okolica, żeby zamieszkać wraz z dzieckiem. Pewnie za jakiś czas mieszkanie wynajmiemy, a sami postawimy duży dom jednorodzinny gdzieś na obrzeżach miasta. Na razie, jednak, chcemy nacieszyć się apartamentem, do którego dopiero niedawno się wprowadziliśmy. Teraz codziennie możemy chodzić na plażę. Oczywiście nie zawsze jest na to czas, ale świadomość, że mieszkamy nad morzem, jest cudowna. 

Gdańsk jest pięknym miastem i fakt, że udało mi się tutaj kupić w okazyjnej cenie duży apartament wywołał we mnie euforię. Zawsze chciałam zamieszkać gdzieś nad morzem, bo jestem w duzej wodzie zakochana, jednak nie sądziłam, że moje mieszkanie będzie takie piękne. Wszystko dlatego, że miałam kiedyś odwagą rozwinąć własny biznes. Prosperuje on na tyle dobrze, że wspomniany wcześniej apartament mogłam zakupić w pełni za gotówkę. Wprowadziłam się tu z mężem i córką miesiąc temu.